Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Poprad

Poprad

Kraj: Prešov
Okres: Poprad
Web: www.poprad.sk

Popis

Poprad - mesto ležiace na úpätí malebných veľhôr býva často nazývané aj vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Rok 1256 je prvou písomnou zmienkou o už existujúcej osade menom Poprad. Ide o darovaciu listinu, ktorú vydal 16. marca 1256 uhorský kráľ Belo IV. pre Filovho syna Fileho.

Spišská Sobota

Spišská SobotaSpišská Sobota je od roku 1946 mestská časť mesta Poprad. Nachádza sa v jeho severovýchodnej časti. Prvá písomná zmienka je z roku 1256. Spišská SobotaNachádza sa v severovýchodnej časti mesta nad riekou Poprad. Spišská Sobota je klenotom architektonických a umeleckých pamiatok na Spiši. Spomedzi všetkých spišských miest si táto mestská časť Popradu uchovala svoju jedinečnosť a neopakovateľnosť až do dnešných dní. Celá mestská časť bola v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu.

Ubytovanie

TATRA Hotel***TATRA Hotel*** ponúka ubytovanie v 71 dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, 6 rodinných apartmánoch a 6 apartmánoch. Izby a apartmány sú vybavené WIFI, telefónom, TV a samostatnou kúpeľňou.
Vytvára priestor pre organizovanie školení, konferencií, pracovných stretnutí , spoločenských večierkov, rodinných osláv v konferenčnej miestnosti vybavenej modernou konferenčnou technikou alebo v menších salónikoch. Poskytuje služby stravovania vo vlastnej reštaurácii, posedenie v lobby bare, relax v relaxačnom centre (fínska, parná, infra sauna a masáže), detský kútik pre deti.

TATRA Hotel***Hotel sa nachádza v blízkosti autobusovej a železničnej stanice a je len pár minút vzdialený od centra mesta Poprad.

Karpatská 7, 058 01 Poprad, Slovakia, tel.: +421 52 7871700;
e-mail: recepcia@tatrahotel.com; web: www.tatrahotel.com

TATRA Hotel*** TATRA Hotel*** TATRA Hotel*** TATRA Hotel***

Múzeá

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské múzeum, expozície v Spišskej Sobote - Poprad

Galérie

Tatranská galéria v Poprade

Pamiatky

Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota - Poprad

 


 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

9116722

17.10.2019
ÚvodÚvodná stránka