Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Krásnohorské Podhradie

Krásnohorské Podhradie

Kraj: Košice
Okres: Rožňava
Web: www.obeckrasnohorskepodhradie.sk

Popis

Krásnohorské PodhradieObec Krásnohorské Podhradie leží v rožňavskej kotline okresu Rožňava a Košického kraja. Prvá zmienka o obci je z roku 1322. Vyvinula sa pod hradom, s ktorým mala spoločné osudy.
Medzi najznámejšie pamätihodnosti obce patrí hrad Krásna Hôrka pochádzajúci z 13. storočia, ktorý bol obývaný do konca 18. storočia.
Obec leží na mieste, kde je možnosť turistického vyžitia, nakoľko v jej blízkom okolí sa nachádzajú unikátne prírodné výtvory ako jaskyňa Gombasek (vzdialená 18 km), jaskyňa Domica (vzdialená 35 km), Dobšinská ľadová jaskyňa (vzdialená 40 km), Ochtinská aragonitová jaskyňa (vzdialená 30 km), Zádielská dolina (vzdialená 25 km).
Obec leží v ochrannom pásme CHKO Slovenský kras, s možnosťou pešej turistiky ako aj cykloturistiky. Obec vďaka svojej polohe a historickým pamiatkam je po celý rok vyhľadávaným miestom domácich, ale aj zahraničných turistov.

Galérie

Andrássyho obrazáreň v Krásnohorskom Podhradí

Pamiatky

Mauzóleum Andrášiovcov, Krásnohorské Podhradie

Hrady, zámky a kaštiele

Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorské Podhradie

 

 


 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

9154994

20.10.2019
ÚvodÚvodná stránka