Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Galéria SPP, Bratislava

 

Galéria SPP, Bratislava

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Galéria SPP, BratislavaSlovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/c, 825 11 Bratislava 26
Tel.: +421 2 6262 4242
E-mail: galeriaspp@spp.sk
Www: http://www.spp.sk/kontakt/kontakt-galeria-spp/

Otváracie hodiny

Po-Pi 11.00 - 18.00

Možnosti vstupu, vstupné

Vstup do galérie je bezplatný.
Prístup pre vozičkárov: ÁNO

História-popis

Základné informácie o Galérii SPP

Galéria SPP od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla priestor pre vyše 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov z oblasti výtvarného umenia. Svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika, či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.
V roku 2017 sa návštevníci môžu tešiť na výstavy Daniela Bidelnicu, Jána Koválika, Márie Bidelnicovej a ďalších významných výtvarníkov.

Kalendárium


 

5.4. - 31.5.2019  

Malý princ.jpg

Galéria SPP, Bratislava

Andrej Augustín: 55 – Pokiaľ mi telo nepovie dosť budem tancovať

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 4. apríla o 18:00.

Galéria SPP od piatka 5. apríla 2019 ponúka milovníkom umenia najnovšiu tvorbu maliara, grafika a keramika Andreja Augustína. Výnimočná výstava pod názvom 55 – Pokiaľ mi telo nepovie dosť budem tancovať, potrvá do 31. mája 2019.
Diela Andreja Augustína na jeho súčasnej výstave prezrádzajú jeho aktívne pôsobenie a dozrievanie vo svete umenia. Výstava zahŕňa najnovšiu tvorbu obrazov, grafiky a maľbu na porcelán. Diela ukrývajú čarovné príbehy maľované farbou, svetlom a silnými emóciami nadobudnutými počas umeleckého pôsobenia. Pri pohľade na Andrejove obrazy sa cítim ako pri prelete nad čarovnou krajinou, v ktorej sa môže stať všetko. Nadnáša ju totiž nekonečná fantázia Andreja Augustína. Výtvarníka, ktorý bude žiť a mi(a)lovať dovtedy, dokedy bude môcť. Určite bude pritom tancovať, pokiaľ mu telo nepovie dosť“, opísal kurátor výstavy.

O autorovi:
Andrej Augustín sa narodil v roku 1964 v Bratislave a už od detstva vyrastal v umeleckej rodine. Študoval Vysokú školu umeleckého priemyslu v ateliéri plagátu a grafického dizajnu v Prahe. Počas svojho pôsobenia spolupracoval s printovými aj knižnými vydavateľstvami, ilustroval knihy pre deti a dospelých a otvoril v Prahe rodinnú galériu Eniky Beniky. V roku 2001 sa vrátil do rodnej Bratislavy, kde v súčasnosti žije a tvorí. Venuje sa maľbe, pastelu, voľnej grafike a maľbe na porcelán, ktorú prezentuje doma aj v zahraničí. Od roku 2006 organizuje medzinárodné textilné podujatie Textile Art of Today. V roku 2013 vydal knihu Priznávam farbu, ktorá mapuje jeho 30-ročnú tvorbu.


 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5985238

25.5.2019
ÚvodÚvodná stránka