Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

O láskach, manželstvách a legendách v rodine Brunsvik-Chotek

Typ akcie:
Kaštieľ v Dolnej Krupej
Dátum:
14.2.2019
Do:
14.2.2019
Čas:
18:00
Popis:

Pri príležitosti dňa sv. Valentína pripravilo Slovenské národné múzeum – Hudobné múzeum v kaštieli Dolná Krupá komentovanú prehliadku s príbehom o láske v rodine majiteľov kaštieľa Brunsvik-Chotek. Podujatie sa koná vo štvrtok 14. februára 2019 o 18.00 h v priestoroch kaštieľa v Dolnej Krupej.

Kontesy Brunsvik-Chotekové boli vychovávané podľa prísnych pravidiel vtedajšieho spôsobu života aristokracie. Ako to však už býva, všetky pravidlá sa dajú obísť. Dnes a rovnako i pred 200 rokmi. Sú utajené lásky mladých dám legendou, alebo ide o skutočný príbeh?

Viac sa dozvedia účastníci večerného podujatia v deň sv. Valentína v Dolnej Krupej.
V sprievode Aleny Krátkej zo SNM – Hudobného múzea v kaštieli Dolná Krupá absolvujú komentovanú prehliadku kaštieľa, vypočujú si romantický príbeh, pripravia si nápoj lásky a na záver vypočujú Sonátu mesačného svitu, ktorú Ludvig van Beethoven údajne skomponoval pre svoju lásku Juliettu Brunsvik-Chotek pri jazere v zámockom parku, počas svojho pôsobenia v Dolnej Krupej.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.2.2019

meniny má: Miloslava

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

4218452

17.2.2019
ÚvodÚvodná stránka