Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Ako sa hrali naši...

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
27.4.2019
Do:
14.12.2019
Čas:
Popis:

Ateliér Múzeum má budúcnosť Múzea mesta Bratislavy v rokoch 2019 – 2020 otvára pomyslené dvere do depozitára historických hračiek. Mnohé z nich postupne reálne predstaví verejnosti v projekte Ako sa hrali naši... teda generácie pred nami.
Autorsky ho pripravili Beáta Husová a Martina Pavlikánová. Spoluprácu a odbornú gesciu nad projektom prijala kurátorka zbierky hračiek MMB Marta Janovíčková.
Hračky, hra, rozprávanie, spev a tvorivosť vyplní voľný čas návštevníkom, ktorí sa stanú súčasťou ateliéru a projektu.

S poľutovaním oznamujeme, že Božidara Turzonovová pre pretrvávajúce zdravotné problémy nepríde. Napriek časovej tiesni v programe privítame Patríciu Garajovú Jariabkovú a budeme spomínať aj na zázračnú postavičku – KUKA z programu Od Kuka do Kuka. Vysielala ho Slovenská televízia v 80. – 90. rokoch 20. storočia. V spomienkach zostaneme v histórii a vrátime sa k zaujímavému programu pre deti.
Dňa 27. 4. 2019 v rámci Bratislavských mestských dní sa uskutoční tretie stretnutie s hračkami a hrou v Apponyiho paláci a v Starej radnici v Ateliéri Múzeum má budúcnosť v riadnom čase v troch blokoch. Vstupné na 3. podujatie je zdarma výlučne s voľnou vstupenku.

APPONYIHO PALÁC, RADNIČNÁ 1, ZAČIATOK 14:30

Čo si šepkajú hračky? Ďalšie 4 hračky – miniatúry liturgických predmetov na hranie, stolová hra železnica, šijací stroj, kávová porcelánová súprava pre malé gazdinky – opustia depozitár, prídu medzi návštevníkov a rozpovedia svoj príbeh. S hračkami sa tradične bude dať fotografovať na pamiatku. Podujatie začne spevom našich kamarátov zo Spievankova – v podaní Mravca Doda a Svetlušky Elišky.

Rozprávaj mi! Návštevníci si určite nenechajú ujsť avizované rozprávanie hlavnej hostky – Patrície Grajovej Jariabkovej. Rozumie deťom, dospelým a v 80. a 90. rokoch 20. storočia sa zapísala do sŕdc generácie detí aj so svojím neodmysliteľným zázračným Kukom. O tom ako prišiel na svet, teda narodil sa v slovenskej televízii v Mlynskej doline 14. februára 1985 a o detstve hlavnej hostky, jej umeleckej kariére a práce pre iných a ešte oveľa viac sa dozvieme v sobotu v Apponyiho paláci.

PREKVAPENIA
Tretia časť cyklu Ako sa hrali naši bude plná prekvapení a verejnosť sa dozvie, ako sa píšu v múzeu príbehy ľudí a udalostí. Niekedy stačí náhoda a ľudia z historickej fotografie, ktorá bola použitá na vizuál projektu ožijú... Ďalším prekvapením náš kolega múzejník, ktorý príde ukázať svoju obľúbenú hračku.

ATELIÉR MÚZEUM MÁ BUDÚCNOSŤ, STARÁ RADNICA, CCA 16:15
Papierové múzeum.
Po programe v paláci sa návštevníci presunú do Ateliéru MMB. Skalní si pridajú do Papierového múzea ďalší príbeh, nálepky, hračku, fotky a ilustrované obrázky. Vytvoria si nové hračky z papiera. Papierové múzeum sa pokojne môže volať aj album spomienok (prispievať textovými príbehmi zo svojho detstva môžu najmä skôr narodení príbuzní). Účastníkom ostane album rodinných spomienok a pamiatok na návštevy múzea v roku 2019 – siedmich podujatí pod názvom Ako sa hrali naši...

V budúcich častiach ešte uvidíte:
18. 05. 2019 / IVETA MALACHOVSKÁ, HAPPENING, NÁDVORIE STAREJ RADNICE
19. 10. 2019 / ANNA ŠIŠKOVÁ
23. 11. 2019 / LUKÁŠ LATINÁK
14. 12. 2019 / MARIÁN LABUDA

Tlačová správa v PDF

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac apríl 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac apríl 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5214765

25.4.2019
ÚvodÚvodná stránka