Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Ako sa hrali naši...

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
16.2.2019
Do:
14.12.2019
Čas:
Popis:

Ateliér Múzeum má budúcnosť Múzea mesta Bratislavy v rokoch 2019 – 2020 otvára pomyslené dvere do depozitára historických hračiek. Mnohé z nich postupne reálne predstaví verejnosti v projekte Ako sa hrali naši... teda generácie pred nami.
Autorsky ho pripravili Beáta Husová a Martina Pavlikánová. Spoluprácu a odbornú gesciu nad projektom prijala kurátorka zbierky hračiek MMB Marta Janovíčková.
Hračky, hra, rozprávanie, spev a tvorivosť vyplní voľný čas návštevníkom, ktorí sa stanú súčasťou ateliéru a projektu.
Staré hračky v súčasnom ponímaní tešili deti a dospelých pred mnohými rokmi a je šťastie, že v múzeu našli útočište. Vďaka tomu nestratili na pôvabe. Hlavná myšlienka projektu je oveľa hlbšia – ide o spájanie generácií, rozprávanie a porovnávanie hry a hračiek detí v minulosti a súčasnosti. Zmysel, podstata, spôsob hry aj podoba hračiek rôznych generácií záviseli najmä od spoločenskej atmosféry a životného štýlu, v ktorom deti vyrastali a vyrastajú.
Hra je vážna vec, ako sa vyslovil dlhoročný detský psychológ Zdeněk Matějček. Hra je totiž zábava, ktorá rozvíja myslenie, rôzne zručnosti, robí z detí dospelých a z dospelých deti. Projekt má ambíciu odhaliť názory ľudí na význam hry vo svojom živote.

Sedem stretnutí v roku 2019
Stretnutia odhalia, ako sa hrali naši rodičia, starí i prastarí rodičia – naši hostia. Na každom zo siedmich stretnutí v Apponyiho paláci a následne v Ateliéri Múzeum má budúcnosť sa návštevník dočká programu plného spomienok, tvorivosti, ale hlavne zábavy.
Každé stretnutie má tri bloky: Čo si šepkajú hračky? Rozprávaj mi! Papierové múzeum.

APPONYIHO PALÁC, RADNIČNÁ 1, ZAČIATOK 14:30
Čo si šepkajú hračky? Hračky z múzea rozpovedia svoj príbeh vyplývajúci z doby, kedy vznikli. A čo je najatraktívnejšie, bude sa dať s nimi odfotiť.
Novinkou programu Ako sa hrali naši... je spev, ktorý v programoch chýbal. Kamarátmi ateliéru sa stali protagonisti Spievankova a sú pripravení rozdávať radosť
a naučiť návštevníkov pesničky.
Rozprávaj mi! Určite každý zažil príjemný večer, keď deti spoločne so starými rodičmi i rodičmi pozerajú fotografie z mladosti a vtipne rozprávajú o svojom detstve a hrách. Podobnú atmosféru návštevníci zažijú vďaka rozprávaniu zaujímavých príbehov známych osobností o ich detstve. Možno prinesú ukázať svoje hračky a fotografie z detstva.

16. 02. 2019 / HOSŤ FRANTIŠEK KOVÁR
16. 03. 2019 / HOSŤ KAROL ČÁLIK
27. 04. 2019 / HOSŤ BOŽIDARA TURZONOVOVÁ
18. 05. 2019 / HOSŤ IVETA MALACHOVSKÁ, HAPPENING, NÁDVORIE STAREJ RADNICE
19. 10. 2019 / HOSŤ ANNA ŠIŠKOVÁ
23. 11. 2019 / HOSŤ LUKÁŠ LATINÁK
14. 12. 2019 / HOSŤ MARIÁN LABUDA

ATELIÉR MÚZEUM MÁ BUDÚCNOSŤ, STARÁ RADNICA, CCA 16:15
Papierové múzeum. Po programe v paláci sa návštevníci presunú do Ateliéru MMB a vytvoria si postupne „papierové múzeum“ s príbehom hračiek. Pokojne sa môže volať aj album spomienok (prispievať textovými príbehmi zo svojho detstva môžu najmä skôr narodení príbuzní). Papierové múzeum umožní rozširovať svoje stránky a zapĺňať ich samolepkami historických hračiek, fotografiami z ateliérov a vlastnoručne vytvorenými papierovými hračkami - maketami.
Účastníkom ostane album rodinných spomienok a pamiatok na návštevy múzea – v roku 2019 siedmich podujatí pod názvom Ako sa hrali naši...

Tlačová správa v PDF

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.2.2019

meniny má: Miloslava

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

4218448

17.2.2019
ÚvodÚvodná stránka