Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Ženy on line 7: 2v1 / Pohyblivé bábky & Pozitívne v negatívnom

Typ akcie:
Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi
Dátum:
14.6.2019
Do:
14.6.2019
Čas:
16:00 - 19:00
Popis:

Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi pripravila pre verejnosť v rámci vzdelávacieho projektu pod názvom Ženy On Line , určeného znevýhodneným skupinám žien, ďalšie kolo tvorivých dielní v piatok 14. 6. 2019. Tentoraz nás čakajú dve paralelne prebiehajúce tvorivé dielne, zamerané na tvorbu pohyblivého objektu a na techniku formovania sadrového negatívu. Dielne povedú skúsení lektori, spišskonovoveskí umelci a pedagógovia Ľudmila Amalka Valečníková a Tomáš Cetera. Podujatie je organizované ku Dňu otcov (16. 6.) a realizované vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

O dielňach:

  1. Pohyblivé bábky / Účastníci sa zamerajú na tvorbu pohyblivej bábky určenej pre bábkoherectvo, kde najprv vytvoria ohybnú drôtenú kostru ľudskej postavy z rôznych druhov drôtov a následným spájaním jednotlivých odpadových komponentov z plastu i textilu dotvoria celkovú hraciu bábku v podobe dieťaťa. Tvorivú dieňu vedie skúsená lektorka a výtvarníčka Mgr. art. Ľudmila Amalka Valenčíková.
  2. Pozitívne v negatívnom / Tvorivá dielňa lektorovaná výtvarníkom Mgr. art. Tomášom Ceterom umožní odlievanie jednotlivých fragmentov tela tváre a končatín pre vytvorenie databázy komponentov, spájaných do novej priestorovej komplexnosti objektov. Výsledným výstupom je odliatok − amorfná plasticita tela, ktorý vznikne zo sadrového negatívu.

O projekte:

Projekt Ženy On Line je už siedmym pokračovaním  úspešného projektu, ktorý Galéria umelcov Spiša realizuje od roku 2013. Cieľom programu je podporiť kreativitu znevýhodnenej skupiny nezamestnaných žien prostredníctvom realizácie ďalších nových tradičných a netradičných  výtvarných techník. Zámerom

a prínosom projektu je motivovať ženy ku kreatívnym voľno-časovým aktivitám, obohatiť  ich kultúrny život a plne ich angažovať do aktivít organizovaných jedinou regionálnou galériou, ako aj získať nové skúsenosti

a zručnosti v oblasti výtvarného umenia a rozvíjať skrytý kreatívny potenciál.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac jún 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac jún 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.6.2019

meniny má: Adolf

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7085814

17.6.2019
ÚvodÚvodná stránka