Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Marta Matejková Vjatráková: Pevné, tekuté, ľahké II.

Typ akcie:
Galéria Jána Koniarka v Trnave - Synagóga
Dátum:
15.10.2019
Do:
20.11.2019
Čas:
Miesto:
Galéria Jána Koniarka v Trnave - Synagóga – Centrum súčasného umenia
Popis:

Kurátorka: Vladimíra Büngerová
Vernisáž: 15.10. 2019 (Utorok) o 18.00 hod.

Galéria Jána Koniarka v Trnave pripravila na mesiac október v priestoroch Synagógy- Centra súčasného umenia výstavu s názvom Pevné, tekuté, ľahké II. Ide o minimalistickú site specific inštaláciu pozostávajúcu zo šiestich sklenených tabúľ. Abstraktná maľba je realizovaná špecifickou „maliarskou“ technikou na sklo. Bielou, nehmotne pôsobiacou stopou na čírom skle, autorka zaznamenala pohyby povrazov, ktoré vytvárajú odtlačky, fázy pohybu, dotyky zhmotnenia života. Samotná maľba akoby evokovala dýchanie na sklenenú tabuľu. Oblaky dychu sa postupne vynárajú a miznú. Podľa autorky odzrkadľujú metamorfózy rôznych atmosférických javov na oblohe. Inštalácia je doplnená o maľby malého formátu a o samostatnú videoprojekciu.

Marta Matejková Vjatráková v 2005-2010 absolvovala štúdium na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave (odbor propagačná grafika) a v 2010-2016 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (Ateliér sklo), počas ktorého realizovala študijný pobyt na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki v Krakove. Od 2011 sa zúčastňuje kolektívnych výstav doma i v zahraničí, okrem toho sa zúčastnila sklárskych sympózií v Lednických Rovniach, Novom Bore a Dubnici nad Váhom a maliarskeho sympózia v Seredi.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na október 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac október 2019
 
viac...


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

9167221

21.10.2019
ÚvodÚvodná stránka