Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Snehová metelica 37 km od rovníka

Typ akcie:
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš
Dátum:
17.9.2019
Do:
17.9.2019
Čas:
14:30
Popis:

Pozývame Vás na 152. ekopodujatie pod názvom Snehová metelica 37 km od rovníka, ktoré sa bude konať dňa 17. októbra 2019 o 14.30 hod v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Ul. Školskej 4.

Príďte si vypočuť pútavé rozprávanie Stanislava Kaľavského o jeho zážitkoch a skúsenostiach z dobrodružnej cesty do Kene a Ugandy. A to, že budú skutočne unikátne Vám napovedia aj slová samotného cestovateľa:

„Uganda a Keňa mi išli oproti už roky. Dlho som mal priveľký rešpekt pred rovníkovou Afrikou. Počúval som rôzne názory ľudí na túto zaujímavú časť sveta a snažil som sa utvoriť si svoj názor na ňu už dopredu. Ako vždy som sa na cestu pripravoval zodpovedne a s pokorou. A naozaj sa to oplatilo. Dostal som sa do najvyššieho pohoria Afriky, pozrel som sa zblízka do múdrych očí goríl a šimpanzov, zatancoval som si po divošsky s Pygmejmi kúsok od hraníc obávaného Konga, v treskúcej zime som v noci stúpal s mojím sprievodcom Kikujom na druhý najvyšší vrch Afriky, cez ktorý prechádza rovník, jedol  som ugali s kapustou s Masajmi v ich chatrčiach a nemohol som spať pre ohlušujúci bľakot stoviek kôz, ktoré boli celú noc pri mojom stane. Splnil som si svoj detský sen, že možno raz uvidím obrovské stáda zvierat na africkej savane. Nikde inde som nemal intenzívnejší pocit, že vnímam svet bez ohľadu na čas. Zvieratá sa nikde neponáhľajú, šialený beh o život v savane trvá iba chvíľku. A hlavne som si uvedomil, aké mám šťastie vidieť kúsok sveta, ktorý zostal rovnaký ako pred miliónmi rokov. Len dokedy?“

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac september 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac september 2019
 
viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

8600610

21.9.2019
ÚvodÚvodná stránka