Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Gotický piknik na hrade

Typ akcie:
Mestský hrad Kremnica
Dátum:
13.7.2019
Do:
13.7.2019
Čas:
9:00 - 16:00
Popis:

V sobotu 13. júla 2019 sa na kremnickom Mestskom hrade prenesieme do obdobia 13. až 15. storočia. Počas podujatia Piknik na hrade budú môcť návštevníci Mestského hradu nahliadnuť práve do obdobia gotiky a do života ľudí žijúcich v neskorom stredoveku.

Zaujímavé zákutia areálu Mestského hradu vytvoria príjemnú kulisu na letný piknik. V duchu gotickej doby sa návštevníci hradu budú môcť vrátiť v čase a zažiť šermiarsky duel, ktorý odhalí schopnosti, ale aj strasti šermiarskych majstrov. Zaujímavé budú aj ukážky rytierskych disciplín, výzbroje a výstroja. Atmosféru dotvoria umelci počas kaukliarskeho
vystúpenia a predvedú svoju šikovnosť pri žonglovaní, akrobacii a pri dobových tancoch.
K dobrej zábave patrí dobré jedlo, a preto návštevníci pikniku budú môcť ochutnať rozmanité jedlá, ktoré ponúknu v stredovekej kuchyni. Veľkí, ale aj malí návštevníci si môžu tiež vyskúšať svoje schopnosti v dobových hrách a disciplínach, ktoré musel ovládať človek žijúci v gotike, ako napríklad lukostreľba stredovekým loveckým lukom alebo hod vrhacími sekerkami. Pre deti je pripravená rozprávka, hádzanie kruhmi na jednorožca a fotostena s rytierom. Všetci návštevníci Mestského hradu sa môžu zapojiť do tvorivej dielne a vyrobiť si drobné predmety na pamiatku, dievčatá si môžu vytvoriť ozdobný venček a chlapci rytiersku prilbu. Piknikový program bude obohatený o ukážky stredovekých remesiel ako tkanie, hrnčiarstvo, sviečkarstvo. Okrem ukážok a výkladu si môžu návštevníci sami vyskúšať jednotlivé techniky výroby dobových výrobkov. Piknikovú atmosféru navodí aj  čajový kútik, kde budú servírovať vybrané nápoje. Popri oddychu na piknikovej deke pozývame návštevníkov na prehliadku Kostola sv. Kataríny a zároveň im ponúkame možnosť nahliadnuť do ďalších expozícií v areáli Mestského hradu v Kremnici.

Z programu:
• rytierske vystúpenie 10:00 / 12:00 / 14:00
• kaukliarske vystúpenie 11:00 / 13:00 / 15:00
• lukostreľba, hod sekerkou, hádzanie kruhmi na jednorožca
• dobová kuchyňa
• stredoveké remeslá
• tvorivá dielňa
Zmena programu vyhradená.
Vstupné na podujatie: 4 € dospelí / 2 € deti, študenti, seniori, ZŤP.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac júl 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac júl 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 15.7.2019

meniny má: Henrich

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7704416

15.7.2019
ÚvodÚvodná stránka