Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Piknik pri kaštieli Betliar

Typ akcie:
Múzeum Betliar, SNM
Dátum:
13.7.2019
Do:
13.7.2019
Čas:
14:00
Popis:

Preneste sa s nami do čias nedávno minulých a vychutnajte si leto v parku tak, ako
to kedysi robila uhorská aristokracia. Andrássyovci, tak ako aj iné šľachtické rodiny, radi trávili letné dni na vidieckych sídlach, kde mali deti dostatok voľnosti a pohybu a rodičia zase príležitosť užívať si príjemné letné dni. S letom sa preto neoddeliteľne spájali
aj pikniky, na ktoré pozývali svojich príbuzných a priateľov.
Zažite s nami a svojimi blízkymi takýto pekný letný deň v anglickom parku kaštieľa Betliar. V sobotu 13. júla 2019 Vás od 14:00 pozývame do nášho areálu, kde Vás svojim umením privíta a počas celého pikniku bude zabávať skupina Classic Gipsy Music. Najmenší návštevníci sa budú môcť zabaviť pri aristokratických športových aktivitách ako kriket
či bedminton alebo si vyrobiť malý suvenír za pomoci lektorky, či vyskúšať si dobové kostýmy. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú budete môcť stretnúť a taktiež sa s ňou aj odfotiť na lúke pred kaštieľom.
Tento rok sme si pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku a tou je súťaž
o najchutnejší múčnik. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže. Prihlásiť sa dá priamo na mieste, teda v sobotu 13. júla 2019 od 14:00 do 15:00. Následne budú všetky koláče ochutnané porotou a výhercom budú udelené vecné ceny.
Okrem vlastných pochúťok prinesených z domu budú pre návštevníkov pripravené
aj regionálne produkty a taktiež uhorkové sendviče a kuracie nugetky, obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. A nezabudnite, každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získava v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac júl 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac júl 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 15.7.2019

meniny má: Henrich

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7704364

15.7.2019
ÚvodÚvodná stránka