Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Zlaté časy budatínske

Typ akcie:
Považské múzeum v Žiline
Dátum:
14.7.2019
Do:
14.7.2019
Čas:
Popis:

Deň ako vystrihnutý z čias posledného majiteľa Budatínskeho hradu, grófa Gejzu Čákiho. Taká bude nedeľa 14. júla v areáli Budatínskeho hradu. Podujatie Zlaté časy budatínske láka atmosférou doby známeho panovníka po tretíkrát.

„Hlavný program začína  popoludní o 15:00, kedy návštevníkov do začiatku 20. storočia vtiahne dobová módna prehliadka. Odevy z minulosti pohladia oči pánov i dám. Deti sa môžu zabaviť na rozprávke O čertovi Kolofónovi, ktorú v parku predvedie divadlo Morgonrock. Popoludnie pod stromami spríjemní aj hudba skupiny Doris Day Band a podvečer sa môžu všetci tešiť na tóny známych piesní v podaní kapely Slovak Tango.“ približuje kultúrna manažérka Považského múzea v Žiline Mgr. Petra Kubiková.

 Sprievodné aktivity budú pre verejnosť prístupné počas celého dňa od 10:00. V hrade budú prebiehať zážitkové prehliadky, ktoré poodhalia ďalšie detaily zo života rodiny Gejzu Čákiho. Okrem nich návštevníkov určite upúta nová výstava s názvom „Ľudia a poklady lužickej kultúry“, ktorá predstaví najvýznamnejšie nálezy týkajúce sa života spred troch tisícročí. Archeologička Považského múzea v Žiline Mgr. Zuzana Staneková bude výstavu komentovať o 14:00 popoludní.   

„V Tvorivom múzejnom mestečku ukážu svoju kreativitu odborní pracovníci, ktorí pripravia zaujímavé činnosti pre celé rodiny. Chýbať nebudú remeselnícke stánky, občerstvenie či dobový fotokútik, v ktorom si záujemcovia môžu vyhotoviť pamätnú fotografiu. Prineste si deky, piknikové koše a príďte stráviť príjemný deň, počas ktorého sa spolu prenesieme do zlatej éry Budatínskeho hradu!“ pozýva Mgr. Petra Kubiková.  

Základné vstupné na podujatie bude 2 €, zľavnené 1 €. Pri prehliadke hradu bude návštevníkom táto suma odrátaná z ceny lístka.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac júl 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac júl 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 15.7.2019

meniny má: Henrich

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7704449

15.7.2019
ÚvodÚvodná stránka