Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2019

Typ akcie:
Banícke múzeum v Rožňave
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
17:00 - 23:00
Popis:

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, prichystalo v rámci medzinárodného podujatia „Noc múzeí a galérií 2019“ bohatý program pre žiakov a širokú verejnosť. Aj tento rok sa hlavné podujatie uskutoční v sobotu, dňa 18. mája 2019, pričom už tradične nebude chýbať ani sprievodné podujatie Múzejný RETRO deň, ktorý sa bude konať o deň skôr, v piatok 17. mája 2019 v čase od 9:00 do 17:00 hod v areáli Zážitkového centra SENTINEL. Celé podujatie sa bude niesť v duchu časov minulých, kvôli čomu dostalo aj prívlastok RETRO.
„Keďže ide o výnimočné podujatie, v oba dni sme dali aj zvýhodnené vstupné pre všetkých návštevníkov. V piatok si žiaci a deti s rodičmi užijú náš Múzejný RETRO deň za 1 euro; v sobotu si zasa naši ctení návštevníci prídu na svoje za symbolické vstupné 3 eurá, za ktoré dostanú vstup do všetkých prevádzok Baníckeho múzea v Rožňave v rámci Noci múzeí a galérií.“, povedal na margo vstupného riaditeľ múzea Pavol Lackanič.

Záujemcov čaká rozmanitý náučno-zábavný program zameraný na spôsob života v období socializmu. V piatok to budú obľúbené tvorivé dielne, prednášky o 1. máji, o spartakiádach, alebo hračkách v socializme. Súčasťou bude aj možnosť praktického cvičenia samotnej spartakiády na nádvorí, ktorú múzeum pripravilo spolu s Olympijským klubom Gemer. Okrem toho si Banícke múzeum v Rožňave pripravilo spolu so Strednou Zdravotníckou školou aktivitu, kde si zúčastnení budú môcť otestovať svoje zdravie, napríklad odmerať krvný tlak, výšku, váhu a podobne. Ďalším lákadlom bude aj skúšanie masiek CO, hry našich rodičov (skákanie cez gumu, škôlka), ale aj ukážky literatúry a tlače z tohto obdobia.
Bohatý program zavŕši samotná sobotňajšia Noc múzeí a galérií, počas ktorej budú záujemcom sprístupnené všetky prevádzky múzea v neštandardnom čase a to od 17:00 do 23:00, kedy ich čakajú prednášky ako aj večerné a nočné prehliadky expozícií a aktuálnych výstav. Počas oboch dní až do zotmenia bude v areáli ZC Sentinel pre najmenších návštevníkov k dispozícii banský vláčik.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5985431

25.5.2019
ÚvodÚvodná stránka