Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Esther Shilo: Vystrihované z papiera

Typ akcie:
Horehronské múzeum v Brezne
Dátum:
18.5.2019
Do:
14.6.2019
Čas:
Popis:

Kurátorka: Mgr. Martina Ťažká

Esther Shilo sa narodila v roku 1952 v Tel Avive. Obaja jej rodičia pochádzali zo Slovenska, prežili holokaust a v roku 1948 emigrovali do Izraela. Umenie bolo odjakživa jej záľubou. Počas svojho štúdia sa venovala maľbe, kresbe, soche i keramike. V roku 2003 absolvovala kurz umeleckého strihania papiera a už po štvrtej hodine jej učiteľka skonštatovala: „V tomto umení budeš géniom!“ Podľahla tak čaru starého židovského umenia vystrihovania z papiera a začala navrhovať vlastné originálne papierové vystrihovačky, z ktorých väčšina motívov pramení v Biblii, židovských tradíciách a symbolike.

Od roku 2005, kedy mala svoju prvú výstavu v medzinárodnom kultúrnom centre Kastra v Haife, bola tvorba umelkyne prezentovaná na viacerých individuálnych i kolektívnych výstavách v Izraeli, Spojených štátoch amerických, Číne, Nemecku, Českej republike i na Slovensku.

Po Bratislave, Cíferi, Liptovskom Mikuláši a iných slovenských mestách uvedieme autorskú výstavu Esther Shilo Z papiera vystrihované aj v Horehronskom múzeu v Brezne. Slávnostne otvorenie bude v rámci podujatia Noc múzeí a galérií v sobotu 18. mája 2019 o 19.00 hod.

Popri prezentácii vlastnej tvorby šíri Esther Shilo tradičné židovské umenie aj prostredníctvom seminárov a workshopov, ktoré osobne vedie v miestach svojich výstav. Tvorivé dielne pripravila aj pre návštevníkov Horehronského múzea v Brezne, a to v dňoch 17.5.2019 v čase od 9:00 do 15:00 hod. a 18.5.2019 v čase od 15:00 do 18:00.

Srdečne pozývame na výstavu, jej otvorenie, tvorivé dielne i na slovíčko s Esther Shilo do Horehronského múzea v Brezne.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5985311

25.5.2019
ÚvodÚvodná stránka