Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska

Typ akcie:
Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Dátum:
6.12.2018
Do:
27.1.2019
Čas:
Popis:

Výstava k 115. výročiu narodenia umelca, 100. výročiu vzniku Československej republiky
a 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky.

Otvorenie výstavy: vo štvrtok 6. decembra 2018 o 17:00.

Kurátor výstavy PhDr. Štefan Zajíček.

Trnavský samosprávny kraj,  Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici pripravili v závere roku 2018 jubilejnú výstavu na Slovensku stále málo známeho brezovského rodáka pražského maliara Karola Molnára, parížskeho žiaka významného profesora Františka Kupku. Výstava je pripravená pod záštitou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky v dlhodobom cykle Umelci Záhoria k 115. výročiu narodenia umelca, k okrúhlemu 100. výročiu vzniku Československej republiky a 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky.
Maliar a kresliar Karol Molnár bol príslušníkom čs. zahraničnej vojenskej jednotky v druhej svetovej vojne najprv v rokoch 1938 – 1940 vo Francúzsku a potom v rokoch 1940 – 1945 v Anglicku, kde prežíval svoje vrcholné výrazne protivojnovo orientované tvorivé obdobie.
Celoživotné maliarske a kresliarske dielo Karola Molnára môže slúžiť aj budúcim generáciám mladších umeleckých pokolení ako príklad nezdolného tvorcu, ktorý postavil svoju vizuálnu tvorivosť aj v najťažších vojnových časoch plne na obranu ľudskosti, humanizmu a obhajoby morálky.

Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska Karol Molnár: Obrazy z Česka, Francúzska, Anglicka a Slovenska

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.12.2018

meniny má: Kornélia

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

2850827

17.12.2018
ÚvodÚvodná stránka