Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Muchotrávky – výborné aj jedovaté krásky

Typ akcie:
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš
Dátum:
17.10.2018
Do:
17.10.2018
Čas:
14:30
Popis:

Pozývame Vás na 142. ekopodujatie s názvom Muchotrávky (Amanita) – výborné aj jedovaté krásky, ktoré sa bude konať dňa 17. októbra 2018 o 14:30 v priestoroch Slovenského múzea ochrany a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, Ul. Školská 4.

Príďte sa zoznámiť s jednou vybranou skupinou húb a to čeľaďou muchotrávkovitých. Táto čeľaď je nesmierne zaujímavá, pretože sa v nej nachádzajú druhy jedlé, výbornej či dokonca vynikajúcej chuti, ktoré konzumovali už starí Rimania ale aj druhy, ktoré sú veľmi obľúbené v dnešnej modernej kuchyni. Ako protiklad do tejto čeľade patria aj druhy jedovaté a dokonca smrteľne jedovaté. Naučte sa ich spoznávať – aké sú ich charakteristické makroskopické znaky a tiež miesta a doba ich hlavného výskytu. Tieto a mnohé iné informácie, ktoré sa dozviete, sú pre praktických hubárov veľmi dôležité a snáď pomôžu niektorým vyvarovať sa rizikám pri ich zbere.

Prednášku pre Vás pripravila Ing. Kristína Urbanová.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 19.10.2018

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Október 2018

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

2452205

19.10.2018
ÚvodÚvodná stránka