Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Capalest v regióne: Zlaté časy / Les heures heureuses

Typ akcie:
Mestský hrad Kremnica
Dátum:
15.8.2018
Do:
15.8.2018
Čas:
19:00
Miesto:
Mestský hrad Kremnica - Kostol sv. Kataríny
Popis:

Už po 12-ty raz sa otvárajú brány festivalu Cap à l’Est v regióne, ktorý v roku 2018 opäť uvedie svoj program aj kremnickému publiku. Počas koncertného turné po banskobystrickom kraji sa predstavia dvaja francúzski umelci Robin Troman a Thierry Meunier. Vystúpenie na otváracom koncerte v Kremnici prinesie naozajstný zážitok pre milovníkov renesančnej a barokovej hudby, kde ruka v ruke tancujú originálne keltské piesne s ľúbostnými piesňami Stredomoria a nemeckými sonátami. Program s názvom Zlaté časy „Les heures heureuses“ pomenovali podľa názvu jednej zo skladieb, ktorú budú hrať z dielne Sieura Gaultiera z Marseille súputnika Lulliho a ktorá bude udávať tempo a smerovanie programu. Tóny hudby, ktorá sa šíri ako šťastie, plynie ako čas bez strachu z budúcnosti, s istou dávkou nostalgie za časom minulým, nostalgie sladkej, príjemnej a veselej, rozozvučia historické skvosty architektúry banskobystrického regiónu. Festivalová cesta regiónom sa začne v stredu 15. augusta 2018 o 19. hodine v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici.

Robin Troman je hráčom na zobcových flautách a Thierry Meunier na lutne a gitare. Špecializujú sa na interpretáciu diel z obdobia renesancie a baroka, ktoré dokážu podať neopakovateľným spôsobom. Umelci si na túto špeciálnu príležitosť vybrali výnimočné diela ako Irish Lilt, Marche de Brian boru, Galleria d´Amore, La Mantova, Spanish Jig, Old Simon the King, Romanesca Las Vacas, La rosa enflorece, La Belle Homicide, Lanchas para baylar a mnohé ďalšie krásne skladby.
V podaní týchto umelcov sa publikum na chvíľu ocitne v írskych a škótskych hmlách... talianskych rytmoch... francúzskom baroku... v anglických salónoch pri keltskej hudbe... a napokon skončí v Neapolskom kráľovstve.
Okrem Kremnice títo dvaja francúzski umelci predstavia svoje umenie tiež vo Zvolene, Dudinciach a Banskej Štiavnici, kde bude pokračovať program 16. ročníka Európskeho festivalu poézie, divadla a hudby Cap à l’Est. Koncertné turné sa koná s podporou občianskeho združenia Capalest a pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.

Vstupné: 5 € dospelí / 3 € deti, študenti, seniori, ZŤP
Predpredaj vstupeniek od 8. 8. 2018 na výstave Pôvab kameninových záhrad v Meštianskom dome, Štefánikovo nám. 32/38, Kremnica.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.8.2018

meniny má: Milica

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1802788

17.8.2018
ÚvodÚvodná stránka