Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Hovory zo Starej radnice

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
25.7.2018
Do:
5.9.2018
Čas:
18:00
Popis:

MÚZEUM MESTA BRATISLAVY OSLAVUJE SVOJICH 150 AJ POČAS KULTÚRNEHO LETA 2018

HOVORY ZO STAREJ RADNICE – 25. 7. 2018 pokračujú, nádvorie Starej radnice, 18:00. Z technických príčin meníme tému!

Vstup na voľnú vstupenku. Záujemcovia ju môžu získať v pokladni múzea v Starej radnici alebo pred podujatím pri oboch bránach vedúcich na nádvorie Starej radnice.

Dramaturgia programov Múzea mesta Bratislavy v jubilejnom roku sa viac ako inokedy sústreďuje na sprístupňovanie výsledkov 150-ročnej zbierkotvornej a odbornej činnosti. Múzeum prezentuje ako verejnú inštitúciu prostredníctvom stálych expozícií, jubilejnej výstavy, publikačnej činnosti, popularizácie zbierkového fondu a ďalších jeho činností, ktoré podporujú vzdelávanie, zábavu, relax...

Počas Kultúrneho leta 2018 na nádvorí Starej radnice Múzeum mesta Bratislavy pripravilo cyklus Hovory zo Starej radnice. Upozorňujeme, že z technických príčin odznie téma, ktorá bola pripravená september. Príde k zámene tém a o „hovory“ neprídete!

Vymenená téma: 25. 7. 2018  Maroš Schmidt Beáta Husová Aby múzeum bolo pre všetkých.

V poradí tretí večer bude sprevádzať návštevníka po zákulisí múzeí. Opäť si pripomenie novú publikáciu MMB Vo víre dejín venovanú 150. výročiu založenia múzea. Publikácia je počas „hovorov“ dostupná a je možnosť si ju kúpiť v pokladni MMB.
Obsahom rozhovorov sú témy z dejín Bratislavy a najmä Múzea mesta Bratislavy,  ktoré nie sú obsiahnuté v novej publikácii MMB k 150. výročiu Vo víre dejín.
Prísľubom kvalitných posedení sú debaty odborníkov zaoberajúcich sa dejinami mesta, ale aj šírením a popularizáciou histórie, tak ako to ponúkne vyššie uvedená téma. Vedeckým témam vedia dať zároveň ľudský rozmer a z viacerých aspektov priblížia život v meste v období od založenia múzea. Bonusom podujatí je príjemné prostredie na nádvorí Starej radnice.

Rozprávania sú obohatené o hudobné predely pozostávajúce s evergreenov púšťaných na dobových gramofónoch. Zárukou kvality je dizajnér a vedúci Slovenského múzea dizajnu Maroš Schmidt. Rozpráva so zanietením o hudbe a jej nosičoch zo začiatku 20. storočia a je nezabudnuteľným prínosom podujatia.

Výbornú kávu, víno a iné produkty si možno zakúpiť priamo na nádvorí od personálu z Kaviarne Radnička – OZ INKLÚZIA, spoluorganizátora podujatia.  

TÉMY STRETNUTÍ

Programom sprevádza Dado Nagy, začiatok vždy o 18:00

Najbližšie stretnutie
25. 7. 2018  Maroš Schmidt, Beáta Husová
Aby múzeum bolo pre všetkých. Možnosti a formy približovania kultúrno-historického dedičstva

22. 8. 2018  Jozef Tancer, Elena Kurincová
Viacjazyčná Bratislava

5. 9. 2018 Viera Obuchová, Marta Janovíčková
Urbanizmus mesta Bratislavy

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 20.7.2018

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1608073

20.7.2018
ÚvodÚvodná stránka