Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Reflexie IV.

Typ akcie:
Novohradské múzeum a galéria v Lučenci
Dátum:
14.6.2018
Do:
29.7.2018
Čas:
Popis:

Vernisáž: 14. 6. 2018 o 16:00

Kurátori výstavy : Mgr. Zora Petrášová, akad.mal. Pavol Muška

Interpretácie názorov, myšlienok, postojov výtvarníkov, zobrazovanie vážnych , ale aj banálnych tém v projekte Reflexie, boli v predchádzajúcich ročníkoch prezentované vo viacerých galériách a výstavných sieňach na Slovensku. Štvrté pokračovanie pod názvom Reflexie IV. majú v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci svoju premiéru. Jedná sa o výstavu salónneho typu, pri ktorej sa sami autori rozhodli, čím budú reprezentovať seba a svoju tvorbu. Na rozdiel od výstav kurátorského typu, kde je nastavená téma alebo program, výstavy salónneho typu nesú so sebou určité odlišnosti a majú svoju charakteristiku. Tá spočíva v rozmanitosti obsahu, formy a štýlu. Na výstave sa prezentujú výtvarní umelci niekoľkých generácií. Výtvarné diela preto reflektujú vzdelanie zúčastnených autorov, ktorí ho získavali v priebehu rokov 1954 až po súčasnosť. Toto rozpätie nie je možné na výstave prehliadnuť. Kolektívnym výstavám je vlastná aj vzájomná konfrontácia diel, ktorá je samotnou inštaláciou vo výstavnom priestore ešte viac podčiarknutá. Všetky diela v takýchto dočasných vzťahoch získavajú iný rozmer a hoci mnohé rozmerovo menšie, alebo farebne menej atraktívne si hľadajú svoj priestor, aby oslovili návštevníkov, samozrejme len na obdobie výstavy. Následne si žijú svojim životom. Návštevník je pozývaný do týchto vzťahov a prinútený aktívne ich vnímať, hodnotiť a rozlišovať. Toto rozpoznávanie je zmyslom aj zábavou návštevníka, ktorý si na základe svojich skúseností, vzdelania, prípadne len intuíciou vytvára svoj pohľad na dielo a autora. Na výstave sa podieľa 39 autorov, ktorých miesta pôsobenia sú po celom Slovensku - od Bratislavy až po Košice. Sú členmi ôsmych právnických združení, kolektívnych členov asociácie ASA.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.6.2018

meniny má: Ján

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1376525

24.6.2018
ÚvodÚvodná stránka