Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2018

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
19.5.2018
Do:
19.5.2018
Čas:
Miesto:
Múzeum mesta Bratislavy - Faustova sieň, Stará radnica
Popis:

MÚZEUM MESTA BRATISLAVY OSLAVUJE SVOJICH 150 AJ POČAS NOCI MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2018

Programová skladba je pestrá. Ponúkame do pozornosti najnovšiu, najrozsiahlejšiu výročnú výstavu Generácie generáciám. Pripomenieme, že počas dňa si ju bude možné navštíviť aj s autorkami a kurátorkami PhDr. Elenou Kurincovou a Mgr. Martou Janovíčkovou. Začína v klasických výstavných priestoroch (vchod z nádvoria Starej radnice), ďalej je zakomponovaná priamo do stálej expozície v Starej radnici. Časť výstavy je inštalovaná aj v suteréne Starej radnice, v priestoroch, ktoré doteraz neboli nastálo sprístupnené.
Bez asistencie sa dá na výstave aj zabávať a spoznávať funkciu múzea. Návštevník môže hľadať odpoveď na provokačnú otázku: Načo nám je múzeum?
V rámci Noci múzeí a galérií nechýba ani pokračovanie predstavovania múzeí MMB umelcami – vyslancami pod názvom Venujte 30 minút slávy múzeu mesta Bratislavy.
Juraj „Šoko“ Tabaček pozýva do Faustovej siene v Starej radnici, kde budeme rozprávať na tému Antická Garulata v Rusovciach. Návštevníci majú jedinečnú možnosť v rámci Noci múzeí a galérií stihnúť reálne navštíviť Múzeum Antická Gerulata v Rusovciach a pozrieť si aj výstavu Skvosty z hrobov pohrebiska III. Tradične o 16.00 je pripravený k cyklu výtvarný ateliér DA Múzeum má budúcnosť.Múzeum pozýva aj na hrad Devín, špeciálne na Hradnú pátračku, podujatie, kde sa budú hľadať symboly, na výstavu a horný hrad so stálou expozíciou.
Noc múzeí a galérií ukončíme koncertom Funy Fellows – 22.30 Pressburger menu s hosťom Csongorom Kassaiom.

Celý program nájdete tu...

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
92%

 
 
 
8%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1011617

23.5.2018
ÚvodÚvodná stránka