Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Prezentácia publikácií a podporených projektov

Typ akcie:
Záhorské múzeum v Skalici
Dátum:
17.5.2018
Do:
17.5.2018
Čas:
16:00
Popis:

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pripravilo Záhorské múzeum v Skalici dve podujatia: Prezentáciu publikácií a projektov podporených Fondom na podporu umenia a Deň otvorených dverí Záhorského múzea v Skalici.

V rámci prezentácie pracovníci múzea a autori predstavia najnovšie publikácie- monografiu etnológa Mojmíra Benžu Kroje Záhoria a katalóg Ľudový odev na Záhorí. Tradícia a dnešok k rovnomennej výstave od odborných pracovníkov múzea, etnologičky Dity Csütörtökyovej a historika Richarda Dršku. Z verejných zdrojov boli FPU podporené projekty: vydanie rozšírenej reedície knihy Viery Lukáčkovej V službách človečenstva, Zo života MUDr. Pavla Blaha a vydanie Zborníka Záhorského múzea 8, z ktorého časť je venovaná 800. výročiu prvej písomnej zmienky o Skalici. Ďalším podporeným projektom bolo reštaurovanie manufaktúrnej zástavy tkáčov zo Šaštína z roku 1825, ktorú môžeme verejnosti prvý raz prezentovať v priestoroch stálej expozície múzea. Podporená bola i akvizícia súboru historického bytového zariadenia, ktorá obohatila zbierkový fond múzea.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
92%

 
 
 
8%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1011640

23.5.2018
ÚvodÚvodná stránka