Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Drotárstvo súčasnosti

Typ akcie:
Ponitrianske múzeum v Nitre
Dátum:
18.5.2018
Do:
17.6.2018
Čas:
Popis:

Zručnosť ľudských rúk a nekonečnú ľudskú fantáziu v práci s drôtom predstaví výstava Drotárstvo súčasnosti, ktorá bude otvorená od 18. mája do 17. júna 2018 v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.
V minulosti bolo drotárstvo spájané s podomovým opravovaním kuchynského riadu a predajom úžitkových výrobkov z drôtu a plechu. Po 1. svetovej vojne však následkom konkurencie priemyselných výrobkov stratilo svoje opodstatnenie. Neskôr jeho technológia postupne prenikla do insitného umenia. V súčasnosti toto krásne remeslo začalo nadobúdať iný rozmer. Rôzne predmety z drôtu, ktoré dnes vyrábajú umeleckí drotári neslúžia len na dennú potrebu ako v minulosti, ale zdobia priestor, ktorý obývame. Tak ako minulý rok, i tento rok pripravilo Ponitrianske múzeum v Nitre v spolupráci s Galériou Drôtu v priestoroch múzea výstavu umeleckých drotárov. Okrem tradičných úžitkových predmetov ako sú napr. misy, vešiak, opletený tanier, pasca na myši bude prezentovaná hlavne tvorba súčasných drotárov. Obdiv si určite získajú drôtené zvieratá, vtáky, postavy, dopravené prostriedky (lietadlo), ktorých vyrobenie si vyžaduje cit pre detail, trpezlivosť, priestorové videnie, ale hlavne zručnosť rúk. A ak ste ešte nevideli drevenicu z drôtu, určite ju nájdete na výstave Drotárstvo súčasnosti.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
92%

 
 
 
8%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1011606

23.5.2018
ÚvodÚvodná stránka