Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Deň rodiny v Budatínskom parku

Typ akcie:
Považské múzeum v Žiline
Dátum:
20.5.2018
Do:
20.5.2018
Čas:
Popis:

Po piatich rokoch bude v Žiline opäť Deň rodiny. Uskutoční sa v nedeľu 20. mája v Budatínskom parku.  Spoluorganizuje ho Žilinský samosprávny kraj, ktorého cieľom je, aby sa  toto podujatie stalo každoročnou tradíciou. ŽSK sa tak pripája k oslavám po celom svete pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny vyhláseného Organizáciou Spojených národov na 15. mája.

„Sme kraj priateľský k rodinám a naším cieľom je, aby u nás nachádzali tie najlepšie podmienky pre plnohodnotný život. Takéto podujatia, kde sa stretnú celé rodiny, k tomu nesporne patria,” povedala žilinská županka Erika Jurinová, ktorá sa tiež zúčastní na Dni rodiny v Budatínskom parku. Práve tam plánuje predstaviť navrhované či prijaté kroky na podporu rodiny v ŽSK. Už teraz sa napríklad pracuje na založení Centra pre podporu rodiny, ktoré bude pomáhať ľuďom v krízových situáciách.

Program Dňa rodiny v Budatínskom parku nebude sústredený len na hlavnom pódiu, ale i mimo neho v ďalších priestoroch hradného parku. Neziskové organizácie sa budú spolupodieľať na programe formou stanovíšť  s rôznymi tvorivými aktivitami. Okrem koncertov či divadelných predstavení sa môžu návštevníci zúčastniť tanečnej dielne, alebo zoznámiť sa s tímom ľudí a ich štvornohými psími spoločníkmi.

Deň rodiny okrem župného úradu spoluorganizuje i Považské múzeum v Žiline, Krajská knižnica v Žiline, neziskové organizácie a niekoľkí poslanci Žilinského samosprávneho kraja. Celoslovensky ho zastrešuje Fórum Kresťanských inštitúcií. 

V Žiline už v minulosti Deň rodiny bol. „Mali sme tu niekoľko ročníkov Dňa rodiny na Mariánskom námestí, ktoré organizovalo Centrum pre rodinu, naposledy v roku 2013. Išlo skôr o občiansku iniciatívu bez účasti verejného sektora. O to viac si teraz vážim, že župa ako verejná inštitúcia vyjadruje podporu rodinám a formuje sa ako kraj otvorený a priateľský k rodinám,“ uviedla poslankyňa ŽSK Barbora Birnerová, ktorá podujatie koordinuje.

Župu zaujíma i spätná väzba a účastníci budú mať možnosť vyplniť krátky dotazník o spokojnosti s podujatím i s pro-rodinnými aktivitami ŽSK.

Z programu Dňa rodiny v Budatínskom parku v nedeľu 20. mája:

na hlavnom pódiu vystúpia od 15. hod.: Miriam Kaiser & Band, Divadlo TUŠ s rozprávkou Veselá vandrovka, Balkansambel s tanečnou dielňou, folklórna skupina Javorníček;
predsedníčka ŽSK Erika Jurinová vystúpi s príhovorom na hlavnom pódiu;
južná terasa od 16.45 hod.: Žilinské mažoretky Diana, Braňo Jobus – autorské čítanie rozprávok;
sprievodný program 14. – 18.hod.: tvorivé dielne a aktivity pro-rodinných centier a organizácií, nezisková organizácia Zmysel života – vystúpenie so psíkmi;
deti do 15 rokov majú vstup do Budatínskeho hradu zadarmo.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
92%

 
 
 
8%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1011702

23.5.2018
ÚvodÚvodná stránka