Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Kremnické gagy 2019: Karikatúry

Typ akcie:
Múzeum mincí a medailí v Kremnici
Dátum:
21.8.2019
Do:
22.9.2019
Čas:
Popis:

Vernisáž výstavy sa uskutoční v rámci 39. ročníka Európskeho festivalu humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY 2019 v piatok 23. 8. 2019 o 14.30 hodine v galérii múzea. Súčasťou vernisáže bude Dražba čistého papiera s dodatočným kreslením prítomných karikaturistiek.

Vystavujúci autori nominovaní na festivalové ocenenie Zlatý gunár:

CRISTINA SAMPAIO (Portugalsko)
Absolvovala odbor maľba na Lisabonskej škole výtvarných umení v roku 1985. Venuje ilustráciám detských kníh, od roku 1986 pracuje ako ilustrátorka a karikaturistka pre niekoľko časopisov a novín v Portugalsku i v zahraničí. Pracovala tiež v animácii, multimédiách a scénografii. Jej diela boli prezentované na kolektívnych a individuálnych výstavách v Portugalsku, Brazílii, Nemecku, Francúzsku, Českej republike, Grécku, Nórsku a Kanade. Za karikatúry získala množstvo významných ocenení. Je členkou asociácie Cartooning for Peace.

DOKHSHID GHODRATIPOUR (Irán)
Karikaturista, dizajnérka. Vyštudovala priemyselný dizajn na Fakulte výtvarných umení na Teheránskej univerzite. Prednáša o prezentačných technikách, tvorbe myšlienok a koncepciách dizajnu. Venuje sa vzdelávaniu firiem v projektoch priemyselného dizajnu. Vo svojom diele sa zaujíma o klasické miniatúry i animácie. V súčasnosti sa intenzívne venuje karikatúram pre časopisy, noviny, ako aj výstavnej prezentácii. Zúčastňuje sa medzinárodných súťaží, získala viacero významných ocenení.

ELODIE MARÉCHAL (Francúzsko)
Vyštudovala animáciu na škole animácie L‘Atelier a špecializuje sa na tradičnú animáciu, ilustráciu a komiksy. Od roku 2009 až do roku 2013 zastávala v AAA (Atelier de Cinéma d‘Animation d‘Annecy et de Haute-Savoie) pozíciu projektovej manažérky a od roku 2014 je projektovou riaditeľkou. Pracuje tiež ako koordinátorka a organizátorka podujatí digitálnej komunikácie prostredníctvom webových stránok i riadenia a definícií stratégie tlače.

IVANA VALOCKÁ (Česká republika)
Maliarka, grafička, reštaurátorka, textilná výtvarníčka, karikaturistka. Po SPŠ textilnej v Brne vyštudovala katedru reštaurovania umelecko-historických výtvarných diel na VŠVU v Bratislave. Pracovala v Štátnych reštaurátorských ateliéroch, od roku 1991 má licenciu na reštaurovanie maliarskych diel a polychromovaných plastík. Ako členka Českej únie karikaturistov vystavuje doma i v zahraničí. Ocenenie v súťažiach získala v Bulharsku, Bosne a Herzegovine, Poľsku, Slovensku i Česku.

DANIELA ZACHAROVÁ-JARUNKOVÁ (Slovenská republika)
Ilustrátorka a karikaturistka, dcéra spisovateľky Kláry Jarunkovej. Na Vysokej škole výtvarných umení vyštudovala odbor figurálna maľba. Ilustrovala vyše 40 kníh, venuje sa aj pedagogickej činnosti na základnej umeleckej škole. So Slovenskou úniou karikaturistov vystavovala napríklad v Nemecku, Belgicku, Anglicku, Holandsku, každoročne v Prahe, Brazílii, Bulharsku, Poľsku a Japonsku. Je držiteľkou ocenenia Zlatý gunár, v roku 2011 bola prezidentkou Kremnických gagov, viackrát sa zúčastnila Improkarikatúry.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac september 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac september 2019
 
viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

8535952

17.9.2019
ÚvodÚvodná stránka