Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Úloha mokradí v mestských sídlach

Typ akcie:
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš
Dátum:
25.7.2019
Do:
31.8.2019
Čas:
Popis:

Dnes žije takmer polovica ľudskej populácie v mestách, čo predstavuje takmer 4 miliardy ľudí. Ľudia sa stále sťahujú do miest za prácou a naplneniu ich spoločenského života. Predpokladá sa, že do roku 2050 tento podiel dosiahne 66 %. Mestá predstavujú približne 80% celosvetovej hospodárskej produkcie. S ich rozširovaním sa zvyšujú aj nároky na zastavané plochy, ktoré zaberajú. Nové osídľovanie má negatívny dopad na priľahlé mokraďové biotopy, ktoré sú ohrozené, resp. degradované. Tam, kde zostanú neporušené alebo sa postupne obnovia, robia život v sídlach lepším, s pozitívnym vplyvom  na zdravie človeka.

Prečo je to tak, sa dozviete z výstavy Slovenskej agentúry životného prostredia v Banskej Bystrici venovanej téme Úloha mokradí v mestských sídlach, ktorá bude inštalovaná v dňoch 25. júla – 31. augusta 2019 v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši na Ul. Školskej 4.

Výstava na piatich posteroch informuje návštevníkov o tom, čo sú to mokrade, aké poznáme mokrade v mestských sídlach a čo je ich úlohou v mestách. Zároveň poskytuje informácie o  ohrozeniach  mokradí v mestských sídlach a o možnostiach ich zachovania. Jeden poster je venovaný aj Svetovému dňu mokradí (2. február), ktorý bol v tomto roku zameraný na mokrade ako účinný nástroj na zmiernenie klimatických zmien.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac august 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac august 2019
viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

8162530

21.8.2019
ÚvodÚvodná stránka