Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Orbis pictus / Rozhovory o umení : Bahama versus Križovatky

Typ akcie:
Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi
Dátum:
19.6.2019
Do:
20.6.2019
Čas:
Popis:

V stredu 19. júna o 17:00 uvedieme ďalšiu zo série umeleckých dialógov, reflektujúcich aktuálne výstavy pod názvom ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: Pavol Breier & Peter Horváth v dueli o BAHAME, Lucia Benická & Robo Kočan o nápadoch a inšpiráciách pri tvorbe Križovatiek nápadov.

V rámci programu hostia fotograf Pavol Breier a výtvarník Peter Horváth zaspomínajú na začiatky a tvorbu umeleckého zoskupenia BAHAMA, ktorého aktivity kulminovali na prelome 70. a 80. rokov 20. st. za účasti a spolupráce už nebohého Radislava Matuštíka (*1929 – †2006). Výstava v galérii je jedným z prvých uvedení BAHAMY v akademickom prostredí, pod kuratelou Lucie Gregorovej Stach zo Slovenskej národnej galérie: fotografické dokumenty z akcií, predmety z doby, či doplňujúca sprievodná slide-show sú systémovým doplnením jednej výtvarnej už historickej etapy, vyprofilovanej v čase normalizácie.

Druhou časťou výstavného a prezentačného „duelu“ bude „projektotvorba“ pri realizácii medzinárodnej tvorivej výmeny Križovatky nápadov v réžii autorky a kurátorky výstavy Lucie Benickej: inšpirácie „neznámych“ prostredí, autorské zámery, či postupy pri koncovom spracovaní vizuálneho príbehu v dielach 3 slovenských a 3 britských fotografov. Prizvaný hosť – fotograf Robo Kočan, zaspomína na hľadanie záhadných bytostí Glamorganu počas rezidencie vo Walese a to nielen formou výtvarných výstupov, ale aj slide-show z pobytu.

Vo štvrtok, 20. júna o 19.00 sa uskutoční ďalší KONCERT V GALÉRII – vystúpenie známeho prešovského pesničkára Eda Klenu v réžii produkčnej spoločnosti Hevhetia. Edo Klena pôsobí na slovenskej hudobnej scéne už desaťročia, za ten čas vydal niekoľko svojich albumov, z toho už päť vo vydavateľstve; ostatný v roku 2019 s názvom Vata. Poslednú dekádu pôsobí v rockovej hudobnej skupine Klena & Klenoty. Jeho skladby sú známe hlavne údernými a vtipnými textami, ktorými skvelo paroduje bežný život okolo nás. Na koncerte sa predstaví spolu so svojim gitarovým súputníkom Lukášom Valkučákom. Produkcia je venovaná aj skladbám z jeho novému albumu. Symbolické vstupné €3 / osoba priamo na mieste, s možnosťou zakúpenia hudobných albumov.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac jún 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac jún 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7373464

25.6.2019
ÚvodÚvodná stránka