Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Galéria SPP, Bratislava

 

Galéria SPP, Bratislava

... aktuálne výstavy a podujatia ...

Kontaktné údaje

Galéria SPP, BratislavaSlovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/c, 825 11 Bratislava 26
Tel.: +421 2 6262 4242
E-mail: galeriaspp@spp.sk
Www: http://www.spp.sk/kontakt/kontakt-galeria-spp/

Otváracie hodiny

Po-Pi 11.00 - 18.00

Možnosti vstupu, vstupné

Vstup do galérie je bezplatný.
Prístup pre vozičkárov: ÁNO

História-popis

Základné informácie o Galérii SPP

Galéria SPP od svojho otvorenia v roku 2000 poskytla priestor pre vyše 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov z oblasti výtvarného umenia. Svoje miesto tu našli obrazy, sochy, keramika, či umelecké diela z textilu a skla. Návštevníci tu mohli obdivovať diela takých významných autorov, ako napríklad Vojtech Farkaš, Alexej Vojtášek, Iveta Lederer a Katarína Alexyová-Fígerová.
V roku 2017 sa návštevníci môžu tešiť na výstavy Daniela Bidelnicu, Jána Koválika, Márie Bidelnicovej a ďalších významných výtvarníkov.

Kalendárium


 

5.9. - 31.10.2019  

Galéria SPP, Bratislava

Zakreslené zápisky

Od štvrtka 5. septembra si môžete v Galérii SPP pozrieť najnovšiu tvorbu scénografa, výtvarníka, ilustrátora a grafika v jednej osobe – Fera Liptáka. Výstava s názvom Zakreslené zápisky je voľne prístupná do 31. októbra 2019.
Fero Lipták má v umeleckom svete originálny pohľad na svet a jeho kreativita nemá hraníc. Svoju inšpiráciu nachádza vo všedných veciach, ktoré nám v súčasnom rýchlom svete často unikajú. Jeho diela znázorňujú každodenné príhody premenené na veselé vizuálne zážitky. „Liptákove diela dokážu rozosmiať, ale aj vyvolať zamyslenie. Ako však sám hovorí, bez nápadu je zbytočné maľovať“, vysvetľuje Melita Fodor Gwerková, kurátorka výstavy a dodáva, „v jeho prípade, ale našťastie o nápady naozaj nie je núdza“.
Svoje náčrty zaznamenáva do rôznych skicárov, ktoré sa postupne stávajú umeleckými predmetmi plnými tvorivosti, kresieb, výňatkov z konverzácii a spontánnych nápadov. „Niekedy mu dokonca nestačia ani plátna, a tak tvorí na to, čo mu príde pod ruku, či už je to drevená doska, stolička, skriňa alebo samotné knihy“, hovorí kurátorka výstavy.
Výstava Fera Liptáka ponúka svojim návštevníkom nielen maľbu, grafiku, či ilustrácie, ale aj scénografiu, za ktorú spolu s A. Klimtom a M. Velíškom získali v roku 2017 významné ocenenie Českého leva.
Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 5. septembra o 18. hodine v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

Fero Lipták vyštudoval Strednú umelecko-priemyselnú školu v Košiciach, odbor grafika a Vysokú školu múzických umení v Bratislave, odbor divadelná scénografia. Od roku 1986 spolupracoval takmer so všetkými slovenskými divadlami a stal sa uznávaný a oceňovaný nielen doma, ale aj v Českej republike a v Poľsku. Od roku 1991 sa intenzívne venoval filmu. S režisérom Martinom Šulíkom spolupracoval na profilových slovenských filmoch deväťdesiatych rokov. V roku 1990 založil nezávislú divadelnú spoločnosť TEATRO TATRO. Fero Lipták sa rovnako venuje maľbe, ilustráciám a tvorbe plagátov.


 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

9193501

22.10.2019
ÚvodÚvodná stránka