Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

... aktuálne výstavy a podujatia pod fotogalériou ...

Kontaktné údaje

Galéria Nedbalka, BratislavaGaléria Nedbalka, n.o.
Nedbalova 17, 811 01 Bratislava
Tel.: 421 2 54 41 02 87
Www: www.nedbalka.skFacebook

Otváracie hodiny

Utorok - nedeľa: 13.00 - 19.00 h

Možnosti vstupu, vstupné

Dospelí 4 € (v cene vstupného je káva alebo čaj v kaviarni zadarmo)
Zľavnené 1-2 €

História-popis

Galéria Nedbalka, BratislavaGaléria Nedbalka si stanovila cieľ predstavovať verejnosti prostredníctvom svojich aktivít diela slovenského výtvarného umenia 20. storočia. Ťažisko zbierky spočíva v maľbe, ale sú v nej zastúpené aj socha a grafika.
Galéria diela prezentuje prostredníctvom stálej expozície, krátkodobých výstav, odborných publikácií a výstavných katalógov. Primárne sa venuje výstavnej činnosti z tvorby slovenských autorov.

Budova Galérie Nedbalka ukrýva nečakane pôsobivý interiér s vnútorným členením, pripomínajúcim Guggenheimovo múzeum v New Yorku. Štyri poschodia však predovšetkým poskytujú priestor pre stálu expozíciu, venovanú zrodu a vývinu výtvarnej moderny Slovenska.

Služby:

Vo výstavných priestoroch je na štyroch poschodiach vytvorená stála expozícia venovaná zrodu a vývinu výtvarnej moderny, ktorá ponúka pomerne ucelenú predstavu o slovenskej výtvarnej scéne tohto obdobia. Vďaka zaradeniu diel do príslušných kontextov vo vývoji umenia expozícia predstavuje aj vzájomné prepojenia a súvislosti, pričom diela si uchovávajú vlastné kvality a vynikajú ako jedinečné umelecké diela. Na základe týchto skutočností expozícia ponúka skvelý prierez dejinami slovenského maliarstva a sochárstva.
Obraz dejín maliarstva a sochárstva na Slovensku v 20. storočí je vystavaný z diel L. Mednyánszkeho, D. Skutezkého, M. Galandu, M. Benku, M. Laluhu, M. Paštéku, L. Gudernu a mnohých ďalších tvorcov, ktorí zásadne ovplyvnili vývoj umenia v tejto krajine. Na prízemí nájdu návštevníci aktuálnu výstavu primárne venovanú tvorbe slovenských autorov.

Fotogaléria


 
Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava

Galéria Nedbalka, Bratislava


 
 

 

27.9. - 27.10.2019  

Galéria Nedbalka, Bratislava

Maľba – Cena Nadácie VÚB

Kurátor: Nina Gažovičová
Súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov plní svoje poslanie – vyťahovať na svetlo najväčšie talenty spomedzi profesionálnych maliarov na Slovensku a približovať umenie širokej verejnosti – už 14 rokov.

Urobte si obraz o súčasnom mladom umení.
Súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov plní svoje poslanie – vyťahovať na svetlo najväčšie talenty spomedzi profesionálnych maliarov na Slovensku a približovať umenie širokej verejnosti – už 14 rokov. Preto by sme Vás radi pozvali na výstavu finalistov súťaže Maľba, ktorých spomedzi 96 prihlásených talentov vybrala medzinárodná odborná porota v zložení Daniel Balabán, Róna Kopeczky, Rózsa Farkas a Dorota Kenderová. Táto štvorica uznávaných profesionálov z oblasti európskeho výtvarného umenia je zárukou, že vybraná kolekcia 20 diel najvýstižnejšie ukazuje, akým smerom sa bude uberať budúcnosť modernej profesionálnej maľby na Slovensku.
Vďaka Nadácii VÚB je vstup na výstavu voľný. Viac informácií nájdete na www.malbaroka.sk.


 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

9072881

15.10.2019
ÚvodÚvodná stránka