SNM-Múzeum Slovenských národných rád v Myjave

SNM- Múzeum M. R. Štefánika na Košariskách
Košariská 92

SNM-Múzeum SNR v Myjave

I tento rok sa Múzeum Slovenských národných rád v Myjave rozhodlo prezentovať návštevníkovi niekoľko zaujímavých zbierkových predmetov, ktoré sú počas roka ukryté pred zrakmi verejnosti, v depozitároch múzea. Prostredníctvom kvízu si návštevník môže ,,otestovať“, či spozná vystavené predmety a ich pôvodnú funkciu. Kvíz je vhodný pre detského i dospelého návštevníka. Pre detského návštevníka sme pripravili tvorivé dielne.

Okrem stálych expozícii si návštevník bude môcť pozrieť aj aktuálnu výstavu ,,Rodný kraj v spomienkach a tvorbe Štefana Bednára“, ktorá je venovaná 40. výročiu úmrtia akad. maliara a rodáka z Myjavy Š. Bednára.

SNM-Múzeum M. R. Štefánika

Múzeum M. R. Štefánika na Košariskách ponúka návštevníkom netradičné prehliadky stálej expozície v jeho rodnom dome. Životný príbeh Dr. Milana Rastislava Štefánika bude prezentovaný formou pásma „Nahliadnutie do rodinnej korešpondencie“. V programe podujatia bude i audiovizuálna prezentácia Mgr. Matúša Valihoru – Mohyla M.R. Štefánika na Bradle o 19:00hod. Pre detských návštevníkov čítanie rozprávok z knihy „Oči plné oblohy“ a tvorba pohľadníc.

Taktiež bude sprístupnená výstava „Potomci nezabúdajte“, inštalovaná v priestoroch evanjelického kostola, ktorá je venovaná histórií Cirkevného zboru  Košariská – Priepasné a M.R. Štefánikovi.

1,5 € jednotné vstupné

Tel.: 034/ 245 11 02, 0918 665 393