Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Školská 4
031 01 Liptovský Mikuláš

Po stopách tajomného mnícha

Radi Vás privítame v našich zrekonštruovaných expozíciách, kde Vám ponúkneme veľa atrakcií a zaujímavých aktivít pre všetky vekové kategórie. Určite veľkú zábavu zažijú deti pri zostupe jaskyniarskym rebríkom priamo do speleologickej expozície, kde budú môcť zisťovať aké tajomstvá skrývajú jaskyne, vyskúšať si odvahu pri preliezaní plazivky, či odhaľovať poklady v zemi ukryté. V ďalšej časti expozície Vám poskytneme informácie o živočíchov loviacich v noci s ukážkami exponátov zvierat, kde deti môžu predviesť svoju šikovnosť pri zhotovovaní masiek zvierat – tí najmenší aj s pomocou rodičov. A čo tak privoňať si k svätojánskym bylinkám, ochutnať čaj z nich pripravený a okúsiť tak ich čarovnú moc? Alebo sa môžete preniesť do praveku a zahrať sa na paleontológa hľadajúceho poklady ukryté v piesku. Kto bude mať záujem, môže sa tiež prejsť po náučnom chodníku v exteriéri múzea alebo si pozrieť nočné premietanie Obrázky z prírody. A prečo je tu tajomný mních, ktorý Vás sprevádza na ceste medzi týmito atrakciami? To zistíte, ak prídete medzi nás ­ určite Vám rád prezradí svoje tajomstvá.

Aktivity ponúkame v zrekonštruovaných interaktívnych expozíciách celoslovenského múzea, ktoré je svojim špecifickým zameraním a prevedením expozičných priestorov jediné svojho druhu u nás.

0,50 €

Tel.: 044/ 547 72 11