Slovenská národná galéria – Zvolenský zámok

SNG – Zvolenský zámok
Nám. SNP 1
960 01 Zvolen

Zvolenský zámok je v súčasnosti najbohatšou obrazárňou na Slovensku. Môžete tu vidieť významnú kolekciu starého umenia od 14. do 19. storočia zo zbierok SNG: gotické polychrómované skulptúry a tabuľové maľby, transfery nástenných malieb z 15. storočia, kolekcie ikonomaľby a kolekciu starého európskeho maliarstva 15. – 18. storočia.

15.00 h
Divadlo Hotel Mária: Gulliverov denník
Divadelné predstavenie pre rodiny s deťmi. Rozprávka na motívy románu Jonathana Swifta Gulliverove cesty.

16.00 h
Tvorivý ateliér pre rodiny s deťmi

17.30 h
Vpadli Turci...
Vystúpenie šermiarskej skupiny Ricasso Zvolen.

18.00 h
Jedna pevnosť tri pohľady
Tri pohľady na Zvolenský zámok ako súčasť protitureckej fortifikácie prinesú Martin Čičo – kurátor grafiky (SNG), Pavol Maliniak – historik (FF UMB) a spisovateľ Juraj Červenák.

19.00 h
Johankino tajomstvo
V lete 2015 sa na Zvolenskom zámku natáčala filmová rozprávka Johankino tajomstvo, príďte si ju pozrieť na „miesto činu“.

19.30 h
Digitálna pevnosť
Ateliér pre dospelých, na ktorom sa pozrieme na „vychytávky“, ktoré nám priniesla digitalizácia.

21.00 h
Netradičná nočná prehliadka.
Netradičná prehliadka SNG – Zvolenský zámok, ktorá bude zameraná na jeho menej známu históriu konca 19. a prvej polovice 20. storočia.

SNG Zvolenský zámok spolu s piatimi partnerskými inštitúciami z mesta Zvolen a Banská Bystrica pripravili každoročné podujatie NMG. Tento rok okrem kvalitného programu budú môcť návštevníci týchto múzeí a galérií po zakúpení vstupenky využiť v čase od 16.00 do 23.00 bezplatnú MHD prepravu a jazdu historickým parným vláčikom na trase Zvolen – Banská Bystrica.

dospelí 1 €, deti do 15 rokov vstup zdarma / vstupenka platí do všetkých partnerských organizácií

Tel.: 045/ 245 30 01
E-mail: lektori.zvolen@sng.sk