Noc múzeí a galérií v Bratislave

BA Plagát Noc múzei 2016 1200Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sme opäť, už po dvanásty krát, pre vás pripravili jedinečnú možnosť navštíviť expozície a výstavy bratislavských múzeí a galérií. Opäť s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.

Téma podujatia: zbierkový predmet Noci múzeí a galérií 2016

Program Noci múzeí a galérií 2016 pre Bratislavu
(SK – PDF – 3MB / EN – PDF – 3MB)

Plagát Noci múzeí a galérií 2016 pre Bratislavu (PDF)

VSTUPNÉ

STAČÍ RAZ ZAPLATIŤ – 2 € / osoba, deti do 6 rokov zadarmo

Zaplatíte v prvom navštívenom múzeu alebo galérii. So vstupenkou do ďalších inštitúcií vstup zdarma.
Výstavy a podujatia vo viac ako 20 objektoch múzeí a galérií v Bratislave.
Prvou návštevou vami vybraného múzea / galérie podporíte tú inštitúciu, ktorá vám je sympatická.
Máte tak možnosť určiť si sami, ktorému múzeu / galérii poputuje príspevok z vášho vstupného.

SÚŤAŽ

Vyberte si svoj predmet Noci múzeí a galérií 2016
Napíšte názov predmetu  a múzea / galérie, v ktorom je predmet vystavený. Vyplňte meno a kontakt a ústrižok odovzdajte v ľubovoľnom múzeu / galérii. Ústrižok nájdete v informačnej skladačke, ktorú dostanete v prvej navštívenej inštitúcii.

Zaradíme vás do žrebovania o zaujímavé ceny!

DOPRAVA

Historické vozidlá z Dopravného podniku Bratislava, bezplatná doprava
Historické električky 13.10 – 23.05
Hl. stanica (Múzeum dopravy, PHOTOPORT) – Obchodná (ÚĽUV, SCD) – Kapucínska (Galéria Nedbalka, SNM-MŽK), – tunel – Nábr. L. Svobodu (SNM Žižkova) – SND, stará budova  (SND, SNG, ZŠ Matky Alexie) – Nám. SNP (MMB, KHB Kunsthalle) – Obchodná (ÚĽUV, SCD) – Radlinského – Hl. stanica (Múzeum dopravy, PHOTOPORT)
Historické autobusy ŠKODA RTO, Karosa ŠM 11, Karosa ŠL 11, TAM 232 12.00 – 22.30
SND, nová budova (SND, DÚ Štúdio 12, UMELKA) – Vajanského nábr. (SNM) – Nám. Ľ. Štúra (SND, stará budova, SNG, ZŠ Matky Alexie) – Most SNP (SNM-MŽK) – Žižkova (SNM Žižkova) – Riviera (Vodárenské múzeum) – Ostrov Sihoť (VM vodný zdroj) – Hrad Devín (MMB Hrad Devín) – Novoveská (SNM-MKCHS) – SAV (Múzeum dopravy, PHOTOPORT) – Hodžovo nám. (ÚĽUV) – Zochova (SNM-MŽK) – Nový most (SNM Žižkova) – Nám. Ľ. Štúra (SNG) – Krupkova (SND nová budova, DÚ Štúdio 12, UMELKA)
Historický trolejbus Škoda 9Tr, 13.45 – 22.10
Búdkova – Mudroňova (SNM-HM Baratislavský  hrad) – Palisády – Hodžovo nám.(ÚĽUV) – Kollárovo – 29. Aug. – AS Mlynské nivy a späť.
www.dpb.sk

Vláčik Blaváčik
Spoločnosť Blue Danube Tours poskytne vláčik Blaváčik označený logom Noc múzeí a galérií 2016 Každú celú hodinu 11.00 –  23.00 preprava s platnou vstupenkou na podujatie.
Trasa: Vajanského nábr. (SNM) – Rázusovo nábr. (SNG) – Nábr. L. Svobodu (SNM Žižkova) – Bratislavský hrad (SNM-HM) – IBIS Hotel (SNM-MŽK) – Stará tržnica (MMB, KHB Kunsthalle, Nedbalka Gallery) – Vajanského nábr. (SNM)
www.blavacik.sk

Zapojené inštitúcie v Bratislave

Galérie

Dom umenia/Kunsthalle Bratislava

Galéria Nedbalka

Galéria UMELKA (Slovenská výtvarná únia)

PHOTOPORT – Centrum vizuálneho umenia

Stredoeurópsky dom fotografie

Ústredie ľudovej umeleckej výroby

Vodárenské múzeum BVS

Noc múzeí a galérií 2016 v Bratislave aj vďaka partnerom:

Mediálni partneri

TASR, Pravda, RTVS, Slovenská agentúra pre cestovný ruch, The Slovak Spectator

Partneri podujatia

Dopravný podnik Bratislava, Blue Danube Tours, Illy, Auto Diškanec, PureWater, Ars Arete, ZŠ Matky Alexie.

partneri Noc Ba_velky

Individuálna účasť múzeí a galérií

(neplatia podmienky uvedené vyššie)

Múzeum Obchodu Bratislava