NBS – Múzeum mincí a medailí

Mincovňa š. p. Kremnica - expozícia
Štefánikovo nám. 25/24
967 01 Kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici sa do Noci múzeí zapája po jedenásty raz a tento rok to bude v areáli Mestského hradu. Prvýkrát sa pridáva so svojou expozíciou Mincovňa š. p. Kremnica. Spolu čaká návštevníkov podujatie ktoré poskytne príležitosť zažiť tieto dve dominanty Kremnice v moci noci.

Noc múzeí na Mestskom hrade bude venovaná 20. výročiu sprístupnenia expozícií Mestského hradu v takej podobe, ako ich poznáme dnes.

NBS-MMM-Kremnica_Noc-muzei-2016_webPri tejto príležitosti bude nasledovaný program:

MÚZEJNÉ NOVINY – celý večer budú návštevníci spoluvytvárať špeciálne číslo novín

KÚZELNIK WOLF a jeho magická show o 19.15 ho

MUZICÍROVANIE NA HRADE so Základnou umeleckou školou L. Bellu v Kremnici o 20.00 h

STOPY MINULOSTI – zo zákulisia obnovy Mestského hradu v Kostole sv. Kataríny  o 20.30 h

KONCERT SPIRIT BAND – svetové hity na Mestskom hrade od 21.00 h

TVORIVY MEDAILÉRSKY ATELIÉR – tvorivá dielňa v ktorej si môžu návštevníci vytvoriť vlastný návrh na medailu. Vyhodnotené budú v ateliéri mincovne a najlepší návrh bude realizovaný vo forme razenej medaily.

SPRIEVODNÝ PROGRAM – múzejný fotoateliér, stroj času, lukostreľba, ručná razba mincí

NOČNÉ PREHLIADKY EXPOZÍCIE KREMNICKEJ MINCOVNE o  21,30 h, 22.00 h, 22.30 h

Tlačová správa k podujatiu (PDF)

Vstup na podujatie je voľný