Lesnícke a drevárske múzeum

 

 

Dátum a čas konania akcie:

21.05.2016, 16.00 - 23.00 h

 

Miesto konania akcie:

Lesnícke a drevárske múzeum
Námestie SNP 22/33
960 01  Zvolen

 

Charakteristika akcie / program:

Lesnícke a drevárske múzeum ako každý rok pripravilo na Noc múzeí pestrý program určený návštevníkom každého veku. Začneme o 16:00 v záhrade múzea, kde si okrem zábavno-náučných hier budú môcť mladší návštevníci pod vedením hipoterapeuta Martina Sanitrára z Koniarne na Hornej Trebuli vyskúšať, ako svet vyzerá z konského chrbta. Popoludňajší blok programu zavŕši Branislav Jobus (18:00-19:00), ktorý deťom prečíta ukážky zo svojich rozprávkových kníh.

Večerný program začneme už tradične diskusiou venovanou prírode aj kultúre a ich možným vzájomným prienikom (19:30 – 20:30). Pozvanie do moderovanej diskusie Les v umení – umenie v lese tento rok prijali univerzitný profesor, odborník na šľachtenie drevín a genetiku poľovnej zveri Ladislav Paule a lesník z praxe, ktorý strávil väčšinu života v náručí prírody pohoria Poľana, Emil Rakyta.

Noc múzeí ukončí koncertné vystúpenie kozmopolitnej kapely Longital (21:00), ktorá nás svojou hudbou a emotívnymi textami na chvíľu prenesie do svojho vlastného vesmíru.

Výstavné priestory múzea ozvláštnené nočnou atmosféru doladenou svetlami sviec a historických svietidiel si návštevníci môžu prezrieť až do 23:00.

Organizované v spolupráci s ďalšími múzeami a galériami v ZV a BB, vstupenka platí do všetkých zúčastnených inštitúcií (SNG Zvolenský zámok, MSNP, ŠVK v BB – Literárne a hudobné múzeum, SSM v BB, SSG v BB)

Zmena programu vyhradená!

Vstupné na akciu:

Po zakúpení vstupenky vo výške 1 € v ktoromkoľvek múzeu alebo galérii (zapojené múzeá a galérie v meste Banská Bystrica a Zvolen) získa návštevník možnosť bezplatne navštíviť všetky ďalšie zapojené múzeá a galérie v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

ZŤP a mládež do 15 rokov má vstup zadarmo.

Bonus: Vstupenka zároveň slúži ako voľný lístok na MHD v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

 

Informácie o akcii:

Tel.: 045 532 18 86, 0918 828 709
E-mail: muzeum@ldmzvolen.skveronika.sebikova@lesy.sk
Kontaktná osoba: Veronika Šebíková
Web: www.ldmzvolen.sk
Facebook: https://www.facebook.com/LDMZV/
Muzeum.SK info

Noc múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene