Košická noc múzeí a galérií Košice − Európske mesto športu 2016“

21. MÁJ 2016/ CELÉ KOŠICE/
Iba na jednu noc sa kultúrne inštitúcie v Košiciach zmenia na výstavisko dejín športu

NMaG-KE

Košické múzeá a galérie opäť otvoria na jednu noc svoje brány, aby ste sa mohli preniesť do dôb minulých a pozrieť si, ale aj vyskúšať, prečo bola minulosť taká výnimočná.
Rovnako ako po iné roky, i v tomto sa 10 kultúrnych inštitúcií združilo v téme, ktorá charakterizuje nielen Košice ako také, ale aj ich tohtoročnú pýchu – titul Európske mesto športu 2016. Áno, uhádli ste správne – v roku 2016 sa bude v košických múzeách a galériách snúbiť história a umenie so športom.
Ak tejto záľube neholdujete, nezúfajte. Nemusíte robiť drepy ani hádzať guľou. Práve naopak, pútavou a interaktívnou formou sa zoznámite s pravidlami boxu, vyskúšate si streľbu z luku a zablúdite do histórie, ktorú písal košický ženský basketbal.
Ani na tých, ktorí šport radšej robia, než sa o ňom len učia, sa nezabúda. Hlavná ulica sa totiž už o 17.00 premení na cyklistickú dráhu plnú retro bicyklov počas „Retro bike jazdy“, ktorú zaplníte práve vy. Ak máte doma bicykle, ktoré do tejto kategórie spadajú, pokojne si ich so sebou prineste a pomôžte otvoriť tento, už 6. ročník Košickej noci múzeí a galérií!
Ak by vám aj bicyklovanie bolo málo, a zatúžite po náročnejšej fyzickej aktivite, potom sa o 18.00 pristavte pod Urbanovou vežou, kde bude natiahnutá bedmintonová sieť za jediným účelom – snahou o vytvorenie svetového rekordu v hraní bedmintonu.

Tlačová správa ku Košickej noci múzeí a galérií 2016 (PDF)

Kompletný program Košickej noci múzeí a galérií (PDF)

STM – Múzeum letectva 17.00 – 22.00 h – Biele albatrosy opäť v Košiciach

Toto všetko, no aj omnoho viac na vás bude čakať 21. mája 2016 od 17.00 h do polnoci.

Vstupné na podujatie:
Počas podujatia platí do múzeí a galérií jednotné, zvýhodnené vstupné dospelí 2 €, deti do 15 rokov, dôchodcovia a ŽŤP 1€. Vstupné zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma!

Zoznam zapojených kultúrnych inštitúcií:
Slovenské technické múzeum
STM – Múzeum letectva