Divadelný ústav, Múzeum Divadelného ústavu

Divadelný ústav, Jakubovo nám. 12, Bratislava
Nová budova SND, Pribinova 17, Bratislava
Historická budova SND, Gorkého 3, Bratislava

Malé múzeum s veľkou zbierkou

Múzeum Divadelného ústavu predstaví v rámci Noci múzeí a galérií 2016 v priestoroch Štúdia 12 na Jakubovom námestí v Bratislave ukážky, ktoré návštevníkom priblížia, akým spôsobom sa môžu zbierky využívať pri skúmaní divadelných inscenácii. Predstavíme niekoľko setov k jednotlivým inscenáciám zastúpených v rôznych druhoch materiálu (scénické návrhy, kostýmy, makety či kostýmové návrhy). Návštevníci si však budú môcť pozrieť aj niekoľko vzácnych artefaktov, ktoré Múzeum len zriedka prezentuje na verejnosti  v origináloch. Súčasťou zbierok sú aj bábky, a tak si prídu na svoje aj deti a milovníci bábkového divadla. Okrem unikátnej možnosti vidieť originálne diela významných slovenských scénických a kostýmových výtvarníkov, budú mať návštevníci možnosť vidieť aj prierez naprieč celou zbierkou prostredníctvom videoprezentácie zdigitalizovaných zbierkových predmetov Múzea Divadelného ústavu.

Štúdio 12, Jakubovo nám 12,

Otvorené: od 10.00 – 17.00

Odborný výklad a premietanie dokumentárneho filmu Zo zbierok dokumentačného oddelenia Divadelného ústavu

Výstavy:

ČASY STOKY 1991-2011

Vo vestibule Štúdia 12, Jakubovo nám. 12, Bratislava

Otvorené: od 10.00 – 17.00

IVAN MISTRÍK (1935 – 1982)

Dve balady o Ivanovi M.

Divadelný ústav a Slovenský filmový ústav pripravili výstavu venovanú k nedožitým 80. narodeninám významného slovenského herca Ivana Mistríka (1935 – 1982) pod názvom Dve balady o Ivanovi M. Kurátorkou výstavy je Katarína Kunová, spolupracovníkmi zo Slovenského filmového ústavu sú Eva Bosáková, Michal Maršálek, Jana Stradiotová a Renáta Šmatláková. Grafické spracovanie výstavy pripravila Viera Burešová.

Výstava je sprístupnená verejnosti od 19. novembra 2015 v Novej budove SND – Galéria foyeru Opery a Baletu SND, 4. poschodie, Pribinova 17, Bratislava, každý deň hodinu pred predstavením a počas predstavenia.

EVA POLÁKOVÁ (1935 – 1973). Osudy veľkej herečky

Pracovníci Centra výskumu divadla Divadelného ústavu vzdali poctu jednej z vrcholných predstaviteliek slovenského divadelného, filmového a rozhlasového herectva prostredníctvom retrospektívnej teatrologickej výstavy, ktorá je zároveň spomienkou pri príležitosti 80. výročia narodenia umelkyne. Autorom výstavy je Karol Mišovic a grafické spracovanie pripravila Viera Burešová.

Výstava je v priestoroch Historickej budovy SND, vestibul – bufet suterén, Gorkého ul. 3, Bratislava, sprístupnená jednu hodinu pred predstavením a počas predstavenia.

2 € / deti do 6 rokov bezplatne
(vstupenku si stačí zakúpiť v prvej inštitúcii navštívenej v rámci Noci múzeí a galérií a s ňou máte vstup zdarma do ďalších inštitúcií)

Tel.: 0905 605 909, 0917 404 505
E-mail: viera.buresova@theatre.skdusan.poliscak@theatre.sk