Žitnoostrovné múzeum v Dunajskej Strede
Dunajská Streda

 

Miesto konania akcie: Múzejná 2, 929 01 Dunajská Streda

 

Dátum a čas konania akcie: 17.05.2014, 10.00 - 24.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:

Plagát k podujatiu
V rámci podujatí Noci múzeí a galérií 2014 pracovníci Žitnoostrovného múzea v Dunajskej Strede spolupracujú s kolegami Galérie súčasných maďarských umelcov – Kortárs Magyar Galéria v Dunajskej Strede. Výsledkom tejto spolupráce bude ponuka rôznych programov dňa 17. mája 2014 (v sobotu). Popoludňajšie programy sú venované hlavne pre mladú generáciu, pre rodiny. V areáli Žitnoostrovného múzea – park Žltého kaštieľa - budú vystupovať členovia súboru ľudového tanca „Dunaág Néptáncműhely“, potom nasledujú ľudové hry, rôzne rodinné programy (tvorivé dielne, workshop ľudových remesiel) a vystúpenie literárno-hudobnej skupiny „Aranymetszés“.
Vo večerných hodinách od 19.00 hod. pokračujú programy vo Vermesovej vile, v sídle Galérie súčasných maďarských umelcov. Literárne posedenie – prezentácia publikácie autora Kukorelly Endre (z Maďarska), vystúpenie speváckeho zboru Szent György Kórus (Dunajská Streda) a zboru Helicon (Keszthely, Maďarsko) je v programe. Na záver kultúrnych programov je nočný rozhovor o starých historkách, spomienkach obyvateľov mesta Dunajskej Stredy.

V Žitnoostrovnom múzeu DS: od 10.00 – do 23.00 h – prehliadka stálej expozície ŽM a výstavy Žitnoostrovské pastelky vo výstavnom pavilóne ŽM.
V parku Žltého kaštieľa – sídla ŽM DS: od 15.00 – do 18.00 h sa koná vyššie uvedený rodinný program.
Vo Vermesovej vile – Galéria súčasných maďarských umelcov: od 19.00 – do 24.00 h sa koná vyššie uvedený rodinný program.

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

zdarma

 

Informácie:

Tel.: 031/ 552 24 02

E-mail: zmds@zupa-tt.sk

Kontaktná osoba: Mgr. Oľga Bevilagua

Web: www.muzeum.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu