Slovenské národné múzeum v Martine
Martin

 

Miesto konania akcie: Slovenské národné múzeum v Martine, Malá hora 2, 036 80 Martin

 

Dátum a čas konania akcie: 17.05.2014, 18.00 - 23.30

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Plagát k podujatiuJar, leto, jeseň, zima... Rok je plný tradícií! Že ich v ňom neviete nájsť? My Vás s nimi radi zoznámime. Príďte si užiť múzeum plné zábavy a pohody cez Noc múzeí a galérií v sobotu 17. mája 2014 do Slovenského národného múzea v Martine.

Aj tento rok sa martinské múzeum pridá k projektu Noc múzeí a galérií, ktorý otvára pre verejnosť dvere kultúrnych inštitúcií na celom svete. Naše múzeum bude preto otvorené pre všetkých od 18.00 h. až do neskorej noci.

Kroje Slovákov žijúcich v Maďarsku predvedú členovia Spolku ľudového tanca Furmička z Čemera (Furmicska Néptánc Egyesület – Csömör). Návštevníkom ukážu odevy, ktoré nosili rôzne vekové kategórie počas Turíc a Kvetnej nedele. Okrem ľudového odevu budú môcť návštevníci spoznať aj tance Slovákov z Čemera a zoznámia sa s tradíciami, ktoré sa v minulosti dodržiavali pri obliekaní nevesty.

Štyrmi ročnými obdobiami prevedie návštevníkov kvíz a priblíži niektoré zo zvykov a tradícií, ktoré sprevádzali našich predkov počas roka.

Pre malých, ale i veľkých návštevníkov máme prichystané aj dielničky, kde si budú môcť vyskúšať vyšívanie, či prácu s papierom alebo drôtom. O turčianskom malikánovi Jankovi Hraškovi porozpráva samozvaný profesor hraškológie Jano Cíger z Mädokýša. Pre malých prírodovedcov budeme mať pripravenú poznávaciu prechádzku po muzeálnej záhrade. Samozrejme, nemyslíme len na duše našich návštevníkov, ale aj na ich žaludky, a preto máme pripravené i niečo malé pod zub.

Počas programu v múzeu je v Barmuseum pripravený aj koncert zoskupenia Martin Valihora Trio. Vystúpenie hudobníkov Martina Valihoru, Daniela Camarda a Vardana Ovsepiana sa začne o 20.00 h. Vstupné na koncert je 7 €.

Tešíme sa na vás v sobotu 17. mája 2014 od 18.00 do 23.30 h. v budove Slovenského národného múzea v Martine na Malej hore 2.

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

deti do 15 rokov – zdarma / dospelí – 2 € / študenti, seniori – 1 €

 

Informácie:

Tel.: 043/ 245 42 23

E-mail: milena.kiripolska@snm.sk, snmmartin@snm.sk

Kontaktná osoba: Milena Kiripolská

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu