Múzeum Vojtecha Löfflera
Košice

 

Miesto konania akcie: Alžbetina 20, Košice - Staré mesto

 

Dátum a čas konania akcie: 17.05.2014, 17.00 - 24.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:

Plagát k podujatiu
Košice na palete – Pridajte sa k prehliadka zaujímavých výstavných podujatí aj s odborným lektorským výkladom, či spoznajte tvorbu sochára Vojtecha Löfflera, ojedinelú zbierku autoportrétov výtvarníkov a výber obrazov známych umelcov regiónu.

Obrazy Košíc - Košické motívy v tvorbe viac než tridsiatich výtvarných umelcov, ktorí v období uplynulých sto rokov nachádzali krásu košického prostredia a svojimi dielami zaznamenávali postupné historické premeny mesta a zobrazili atmosféru mesta Košíc.

Jaroslav Dvorský - Tak, ako ho nepoznáme - maľba, kresba, socha - Táto autorská výstava známeho operného umelca, ktorá ho predstaví ako výtvarníka.

Výstava detských prác – Jeden deň mesta Košice: Práce detí z tvorivého Löfflerovho ateliéru.

Tvorivé dielne (počas celého programu) na tému V hlavnej úlohe Košice – vytváranie pohľadníc o Košiciach, kreslenie Košického erbu, modelovanie Urbanovej veže alebo Dómu Sv. Alžbety, kresba ceruzkou podľa predlohy V.Löfflera (pre starších) + maľovanie na tvár.

Klasické marionetové divadlo pripomenie obdobie spred 100 rokov a zabaví všetkých návštevníkov - od najmenších až po tých dospelých.

Vizuálne predstavenie a živá fashion show Nájdite si svoj vysnívaný kúsok medzi modelmi talentovaných módnych návrhárov – študentov košickej odevnej školy.

Secesná kaviareň - Nádvorie múzea sa zmení na umeleckú secesnú kaviareň, kde si budete môcť spraviť spomienku vo forme fotografie so sochou pána Vojtecha Löfflera.

Swingová hudba – tóny s nádychom swingu skvele dotvoria dobovú atmosféru pred budovou múzea a na jej nádvorí.

Kreslenie rýchloportrétov – Nechajte sa zvečniť od zručného výtvarníka Ladislava Tverďáka (od 17.00 do 22.00 h).

Maľovanie s Helmutom Bistikom Vždy ste si chceli vyskúšať aké by to bolo byť na okamih umelcom a tvoriť diela na plátne, či na papieri? Počas noci Vás to naučí známy výtvarník Helmut Bistika. Vytvorené diela budú vystavené v pouličnej galérii.

 

Špecifiká akcie:

Počas večera si budete tiež môcť pozrieť dokument o Košiciach, ktorý bude premietaný v múzeu.

 

Vstupné:

2 € - spoločná vstupenka do všetkých expozícií Východoslovenského múzea a ostatných kultúrnych inštitúcií v Košiciach

 

Informácie:

Tel.: 055 / 622 32 34, 0905 656 538

E-mail: lofflermuzeum@gmail.com

Kontaktná osoba: Mgr. Milena Gašajová - riaditeľka

Web: www.lofflermuzeum.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu