Galéria mesta Bratislavy
Bratislava

 Logo Galéria mesta Bratislavy

Miesto konania akcie:
Mirbachov palác, Františkánske námestie 11, 815 35 Bratislava
Pálffyho palác, Panská 19

 

Dátum a čas konania akcie: 17.05.2014, 11.00 - 23.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:

Plagát k podujatiu
MIRBACHOV PALÁC, Františkánske námestie 11

09.00 - 13.00 h
Posudzovanie umeleckých diel

15.00 h - Prečo sochám chýbajú ruky, program pre rodiny s deťmi od 6 do 13 rokov. Na čo všetko nám slúžia ruky a čo všetko nimi dokážeme vyjadriť? Niektoré sochy v našej galérii ruky nemajú, preto čakajú na tie naše, ktorými sochy oživíme a zistíme, aké tajomstvá skrývajú. Počet miest na program je limitovaný. Na program je potrebné sa vopred prihlásiť, najneskôr 2 dni vopred na adrese: vzdelavanie@gmb.sk, 02/ 5443 2807.

Výstava Patrik Kovačovský, Marcin Berdyszak, Alfa Beta, kurátorka Pavlína Vogelová Gestá, postavy a situácie v objektoch, sochách a videoinštaláciách Marcina Berdyszaka a Patrika Kovačovského definujú limity transformácie prirodzeného prostredia a podmienok života.


PÁLFFYHO PALÁC, Panská 19

19.00 h CARPE NOCTEM
Lektorský výklad s dobrovoľnou výtvarnou dielňou
Prijmite pozvanie na lektorský výklad zameraný na tému jedla, radostí a pôžitkov.
Spoločne si vychutnáme pohľad na niektoré diela zo stálej expozície 20.storočia či z výstavy súčasného umenia Čo sme si navarili. Po lektorskom výklade nasleduje vo vedľajšej miestnosti dobrovoľný výtvarný workshop. Vstup len od 18 rokov .).

Výstava Sergej Šablavin, kurátorka Katarína Bajcurová Sergej Šablavin (1944) patrí k popredným predstaviteľom ruského non-konformizmu (umenia, ktoré bolo alternatívou voči oficiálnej kultúre v Sovietskom zväze). Pôvodným povolaním bol matematik, ktorý sa k umeniu dostal cez štúdium na Ľudovej univerzite umenia v Moskve, čo bolo niečo ako „tretia cesta“ umeleckého vzdelávania vo vtedajšom ZSSR.

Výstava Štipendium Radislava Matuštíka – Čo sme si navarili, kurátorka Diana Garafová Vystavujúci autori: MARTINKA BOBRÍKOVÁ & OSCAR DE CARMEN, LUCIA DOVIČÁKOVÁ, TOMÁŠ DŽADOŇ, PETER HOMOLA & PETR KORECKÝ, ZUZANA KMEŤOVÁ, JAROSLAV KYŠA, STANO MASÁR, RASTISLAV PODHORSKÝ Jedlo je neodmysliteľnou súčasťou nášho života, dokonca jeho podmienkou. Je zdrojom slasti, potešenia, pestrosti, fantázie a kreativity. Môže byť prekliatím, výčitkou až chorobou. To, čo robí z jedla veľkú tému i problém, je jeho dostatok či prebytok, kvalita, odlišnosť, nenahraditeľnosť, jeho každodenná všadeprítomnosť.

 

Špecifiká akcie:

Rodičia s deťmi si pri návšteve v pokladni Mirbachovho a Pálffyho paláca môžu zapožičať detský kufrík s rôznymi aktivitami pre deti.

 

Vstupné:

Stačí zaplatiť raz – 2 € /osoba (deti do 6 rokov bezplatne).
Zaplatíte v prvom navštívenom múzeu alebo galérii.
So vstupenkou do ďalších inštitúcií v Bratislave vstup zdarma.

 

Informácie:

Tel.: 02/ 5464 0728, 0907 398 549

E-mail: pr@gmb.sk, vzdelavanie@gmb.sk

Kontaktná osoba:

Web: www.gmb.bratislava.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu