Noc múzeí a galérií 18.05.2013 v Bratislave

 

Základné informácie / Podrobný program / Kde a ako nás nájdete - ABC

 

 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sme opäť, už po deviaty raz, pre vás pripravili jedinečnú možnosť navštíviť expozície a výstavy bratislavských múzeí a galérií. Opäť s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.

 

STAČÍ RAZ ZAPLATIŤ

V prvom navštívenom múzeu / galérii zaplatíte vstupné, ktoré si daná inštitúcia zvolí a vystaví Vám svoju vstupenku. S touto vstupenkou budete mať už po celý deň bezplatné vstupné do všetkých ostatných múzeí a galérií.

 

VSTUPNÉ

Výšku vstupného si určí každá inštitúcia sama. So vstupenkou, kúpenou v prvej navštívenej inštitúcii, už máte do všetkých múzeí a galérií v Bratislave vstup zadarmo. Aj tento rok sa zapojí viac ako 70 múzeí a galérií.

Prvou návštevou vami vybraného múzea / galérie podporíte tú inštitúciu, ktorá vám je sympatická.
Máte tak možnosť určiť si sami, ktorému múzeu / galérii poputuje príspevok z vášho vstupného.

 

ŠPECIÁLNA DOPRAVA POČAS PODUJATIA

 

Partnerom Noci múzeí a galérií 2013 je Dopravný podnik Bratislava, ktorý umožnil bezplatné cestovanie všetkými linkami MHD po celej Bratislave od 19stej hodiny do polnoci, so vstupenkou z ktoréhokoľvek múzea / galérie v Bratislave, kúpenej dňa 18.5.2013. Všetky múzeá a galérie po celej Bratislave si tak večer môžete vychutnať bez výdavkov na prepravu.

Spoločnosť Blue Danubue Tours zabezpečila svoje historické vláčiky, ktoré budú označené logom Noci múzeí a galérií a budú bezplatne každú celú hodinu (od 11tej do 22tej) premávať po trase SNM Vajanského nábrežie - SNG Rázusovo nábrežie - SNM Žižkova ulica - SNM Historické múzeum Bratislavský Hrad.

Spoločnosť Tuli pripravila svoje pohodlné vaky na ktoré si môžete prísť oddýchnuť po návštevách múzeí a galérií, pred Slovenské národné múzeum, na Vajanského nábreží 2.

Srdečne Vás pozývame na výbornú kávu od spoločnosti Julius Meinl, ktorú budú v popoludňajších hodinách bezplatne ponúkať milé hostesky, tiež pred sídelnom budovou SNM.

 

Pozývame vás stráviť nevšedný deň, večer a noc... v Bratislave.

Tešíme sa na Vás!