T-Gallery
Bratislava

 

Miesto konania akcie: Panská 24, 811 01 Bratislava

 

Dátum a čas konania akcie: 18.05.2013, 19.00 - 22.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:


T-Gallery Vás v rámci Noci múzeí a galérií 2013 pozýva na vernisáž výstavy

Grafika a la Tex-Mex II
18.5. – 6.7.2013
Vernisáž: 18.5.2013, 19.00 - 22.00

T-Gallery predstavuje výstavu Grafika a la Tex-Mex II, ktorá je voľným pokračovaním úspešnej výstavy Grafika a la Tex-Mex konanej v roku 2009 v Galérii Z v Bratislave. Vystavené diela pochádzajú z grafického štúdia Coronado Studio vedeného Samom Coronadom. Jedná sa o cyklus 30 serigrafií, ktoré vypovedajú o atribútoch Arte Chicano. Termín Chicano/ Chicana vznikol počas Chicano hnutia za občianske práva v roku 1960. Označuje občanov mexického pôvodu narodených a žijúcich v USA a reaguje na dôsledky pripojenia pôvodne mexického štátu Texas k Spojeným štátom americkým / roku 1846 / a potrebu obhajovania si mexickej identity v rámci nového väčšieho celku. Vzniká tak unikátny fenomén post-mexikanizmu, ktorý je záznamom súčasnej kultúry Američanov mexického pôvodu, ich sociálneho zázemia, viery a politických postojov. Vystavené grafiky tak svojim spôsobom vypovedajú o živote na mexicko-americkej hranici, o konflikte mexickej a americkej identity, či o živote v mýtickej Nepantle, krajine pôvodných amerických obyvateľov.

Počas vernisáže výstavy privítame v našich priestoroch už po druhý krát aj nezabudnuteľný 82 bøok&design shõp. 82.sk je kníhkupectvo a antikvariát so zameraním na knihy o architektúre, dizajne a umení, ktorý ponúka výber z toho najzaujímavejšieho a najkvalitnejšieho, čo na svete každý deň vzniká.

Príďte si k nám počas Noci múzeí a galérií 2013 pozrieť diela Arte Chicano, stretnúť sa so Samom Coronadom zakladateľom Coronado Studio a prelistovat, ovoňať a odniesť si to najlepšie zo svetovej knižnej umeleckej tvorby.

 

Špecifiká akcie:

So vstupenkou, kúpenou v prvej navštívenej inštitúcii, už máte do všetkých múzeí a galérií v Bratislave vstup zadarmo.

 

Vstupné:

-

 

Informácie:

Tel.: 0903 601 656

E-mail: info@tgallery.sk

Kontaktná osoba: Kristína Hečková

Web: www.tgallery.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu