Slovenské národné múzeum - Riaditeľstvo
Bratislava

 Logo Slovenské národné múzeum - Riaditeľstvo

Miesto konania akcie: SNM – Riaditeľstvo, Vajanského nábrežie 2, Bratislava

 

Dátum a čas konania akcie: 18.05.2013, 9.00 - 23.00 h

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Program:

- 15.00 – 16.00 h Návšteva u generálneho riaditeľa SNM

Nazrite do kancelárie generálneho riaditeľa najväčšej kultúrnej inštitúcie na Slovensku, s pôvodným dobovým nábytkom od architekta Milana Michala Harminca.

VÝSTAVY:

Štýl a móda 60. rokov

Výstava približuje dennú realitu na Slovensku v bývalom Československu 60. rokov 20. storočia prostredníctvom vybraných stránok súkromnej sféry života obyvateľov. Zakladá sa na rozprávaní vecí z oblasti štýlu a módy a prezentuje predmety každodenného života tohto obdobia.

Levočská biela pani

Výstava ocenená výročnou cenou Pamiatky a múzeá sprítomňuje osud Juliany Korponayovej - Levočskej bielej panej, dokumentujúc okolnosti vlastizrady na pozadí proti habsburského stavovského povstania z rokov 1703 – 1711, súdny proces a posledné dni jej života pred verejnou popravou na námesti v Györi. Sugestívny príbeh lásky, zrady a krutého trestu spred 300 rokov je jedným z najnavštevovanejších výstavných projektov Slovenského národného múzea. Výstavu bude sprevádzať množstvo sprievodných podujatí, autorských sprevádzaní a programov pre mladých návštevníkov.

Drúzske čriepky v kultúrnej mozaike Izraela

Drúzi, zaujímavá a málo známa náboženská komunita, Vás nechá v SNM nahliadnuť do svojej kultúry. Tridsaťpäť malieb štyroch súčasných umelcov – izraelských Drúzov obohatených o knihy významných spisovateľov a básnikov, umelecké katalógy, filmy, dekoratívne a úžitkové predmety späté s drúzskou kultúrou, predstaví výstava Drúzske čriepky v kultúrnej mozaike Izraela.

 

Špecifiká akcie:

So vstupenkou, kúpenou v prvej navštívenej inštitúcii, už máte do všetkých múzeí a galérií v Bratislave vstup zadarmo.

 

Vstupné:

2 €

 

Informácie:

Tel.: 0917 307 454

E-mail: marketing@snm.sk

Kontaktná osoba: Artur Šturmankin

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu