SNM - Múzeum Slovenských národných rád
Myjava

 

Miesto konania akcie: Štúrova ul. 2, 907 01 Myjava

 

Dátum a čas konania akcie: 18.05.2013, 10.00 - 22.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Netradičné prehliadky expozíciami múzea,
kde bude môcť oko návštevníka uzrieť i zbierkové predmety, ktoré boli ukryté v depozitároch múzea. Tieto „muzeálne kuriozity“ budú vystavené len pri príležitosti Noci múzeí a galérií 2013. Zároveň sa môže každý návštevník „otestovať“, či spozná vystavené exponáty a zistí, k čomu slúžili...

• Prehliadka výstavy: Inšpirované prírodou
Fotografická výstava je dielom slovenského dokumentaristu Tomáša Hulíka, ktorý je autorom filmov Heimker der Biber, Hulik und die Biber, Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase (spolupráca s Pavlom Barabášom), Návrat rysov alebo Cesty Slovenskom. Spolupracuje s viacerými domácimi i zahraničnými periodikami, napr. National Geographic (CZ), Lidé a země (CZ), GEO (SK), Universum (AT).
Jeho fotografická tvorba zachytáva prírodu, najmä živočíšnu, ale nie je mu cudzia ani reportážna fotografia. Výber jeho fotografií poskytuje unikátny pohľad na rozmanité prírodné motívy, či zvieratá, ktoré ochotne pózujú pred objektívom fotoaparátu.
Súčasťou výstavy je i ukážka dokumentárnej filmovej tvorby autora.

 

Špecifiká akcie:

So vstupenkou zakúpenou v SNM - Múzeu Slovenských národných rád v Myjave máte vstup do Múzea M.R.Štefánika v Košariskách zadarmo.

 

Vstupné:

Vstupné: 3,00 €/dospelí, 1,50 €/zľavnené vstupné (deti, študenti, dôchodcovia), 2,40 €/klienti Poštovej banky, zdarma (deti do 6 rokov, ZŤP)

 

Informácie:

Tel.: 0918 110 479

E-mail: myjava@snm.sk

Kontaktná osoba: Mgr. Anna Kordošová

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu