Lesnícke a drevárske múzeum, Zvolen
Zvolen

 

Miesto konania akcie: Nám. SNP 35, 960 01 Zvolen

 

Dátum a čas konania akcie: 18.05.2013, 16.00 - 23.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Plagát k podujatiuPlagát k podujatiuV sobotu 18. mája sa Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene pridá k tisíckam múzeí z celej Európy, ktoré sa zapoja do tohtoročného už deviateho ročníka Noci múzeí.

Dramaturgia zvolenskej múzejnej „Noci“ dáva príležitosť rôznym vekovým i záujmovým skupinám návštevníckej verejnosti. Začiatok programu je vyhradený najmladším návštevníkom. Na nádvorí a vo výstavných priestoroch múzea sa v čase od 16. hodiny rozhostí „Detský les“ – skúsení animátori pripravia pre deti zábavno-náučné popoludnie o podobách a význame lesa. Prostredníctvom tvorivých dielní, hier a súťaží priblížia stromy, byliny i život zvieracích obyvateľov lesa. Známy kynológ Miroslav Stanovský predvedie formou praktických ukážok základy výcviku poľovníckych psov. Sprievodcovia po novej stálej výstave Hlas lesa si vezmú na pomoc divadelnú bábku – prefíkanú líšku, ktorá malým návštevníkom spríjemní prehliadku. Večerný program začne už tradičným dialógom o vzťahu prírody a kultúry pod názvom „Les v umení a umenie v lese“. Pozvanie do diskusného klubu prijali docent Viliam Pichler z Technickej univerzity vo Zvolene a publicista Boris Kršňák – moderátorskej taktovky sa tento krát ujme Martin Mázor.
Posledným bodom večera bude program „Na dotyk“ – vystúpenie tanečníkov z Divadla Štúdio tanca z Banskej Bystrice, ktorí do Zvolena prídu doslova rovno z Marseille. Dodať treba, že tento francúzsky prístav sa s Košicami delí o titul hlavné mesto kultúry 2013 a štúdio tanca bude reprezentovať slovenské umenie v rámci uvedeného projektu. Symbolicky sa tak priloží k atmosfére večera malý odkaz z Francúzska – krajiny, ktorá je od samého počiatku iniciátorom i nositeľom myšlienky Noci múzeí ako celoeurópskeho podujatia.

16.00 – 18.00 h
Detský les – náučno-zábavné popoludnie o podobách a význame lesa určené pre deti
Život v lesných zákutiach – tvorivé dielne o radostiach a starostiach obyvateľov lesa
Kynologické desatoro – základy poľovníckej kynológie v ukážkach M. Stanovského
Ako počúvať hlas lesa – novou stálou výstavou bude sprevádzať prefíkaná líška

19.30 – 20.30 h
Les v umení – umenie v lese
rozprávať o vzťahu prírody a kultúry budú Boris Kršňák a Viliam Pichler, moderuje Martin Mázor; hudobný sprievod: Denisa Kuviková a Eva Kollárová

21.00 – 22.00 h
Na dotyk – tanečné predstavenie inšpirované atmosférou Noci múzeí; Divadlo Štúdio tanca z Banskej Bystrice

20.00 – 23.00 h
prehliadka múzea pri nočnom osvetlení sviec a lámp

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

dobrovoľné

 

Informácie:

Tel.: 045 / 5321886, 0918 828 703

E-mail: zelmira.sipkova@lesy.sk, veronika.sebikova@lesy.sk

Kontaktná osoba: Želmíra Šípková, Mgr. Veronika Šebíková

Web: www.ldmzvolen.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu