Slovenské národné múzeum v Martine
Martin

 

Miesto konania akcie: Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum, Malá hora 2, 036 80 Martin

 

Dátum a čas konania akcie: 19.05.2012, od 18.00 do 23.30 h

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Plagát k podujatiuVečer plný prírody a pohody si užijete v sobotu 19. mája 2012. Od šiestej hodiny popoludní je pre návštevníkov už po šiesty krát pripravená nezabudnutelná noc v Slovenskom národnom múzeu v Martine.

V martinskom múzeu vybuchla sopka!
Takýto výbuch však nemusí byt vždy len na škodu. Sopka Etnografita, ktorú máme v múzeu, na rozdiel od ostatných neroztrasie zem pod nohami, ale cas. Casotrasenie, ktoré tento týžden spôsobila, nám trochu poprehadzovalo otváracie hodiny. V sobotu 19. mája 2012 bude preto naše múzeum otvorené pre všetkých až do neskorej noci.
Aj tento rok sa Slovenské národné múzeum v Martine pridalo k projektu Noc múzeí a galérií 201 2, ktorý otvára pre verejnost dvere kultúrnych inštitúcií na celom svete.
V sobotu od šiestej hodiny popoludní je pre návštevníkov už po šiesty krát pripravená nezabudnutelná noc v múzeu. V tom našom sa celý večer bude niest v prírodovednom duchu vdaka výstave Planéta, na ktorej žijeme.
Slovenská vládkyna podzemia Runa má hlavu v smútku. Minulý týžden neustriehla svoje královstvo a vybuchla jej sopka, ktorá nám v múzeu všetko rozhádzala. Do expozície sa tak dostali predmety, ktoré do nej nepatria. Mladí cestovatelia v case sa môžu vyznamenat a pomôct jej tieto predmety nájst.
Cez Noc múzeí a galérií bude naše múzeum plné zlatokopov – budeme ryžovat zlato, dozvieme sa nieco viac o zlate, naucíme sa, ako sa dajú preparovat skameneliny a v záhrade budeme chytat a spoznávat rôzne druhy hmyzu.
Pre šikovných návštevníkov máme prichystané aj dielnicky, kde si budú môct skúsit prácu s hlinou, papierom alebo drôtom. A, samozrejme, nemyslíme len na duše našich návštevníkov, ale aj na ich žalúdky a máme pripravené i nieco malé pod zub.
Noc múzeí a galérií je skvelý spôsob, ako ludom ukázat, že múzeum nie je len budova bez života, plná vitrín a predmetov, ktorých sa nemôžeme dotýkat, ale naopak, že je to miesto, kde sa dá naucit kopec vecí a zažit vela zábavy.
Tešíme sa na vás v sobotu 19. mája od šiestej hodiny podvečer.

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

deti do 15 rokov zdarma, ostatní 1 €

 

Informácie:

Tel.:

E-mail: elena.zahradnikova@snm.sk

Kontaktná osoba: Mgr. Zahradníková Elena

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu

 

www.muzeum.sk

 

Facebook

 

Facebook BA