SNM - Múzeum Červený Kameň, 900 89 Častá
Častá

 

Miesto konania akcie: hrad Červený Kameň

 

Dátum a čas konania akcie: 14.05.2011, 19.00 - 22.00

 

Stručná charakteristika akcie / program:


Nosnou myšlienkou podujatia je móda a krása. Návštevník bude mať možnosť sledovať túto tematiku z viacerých uhlov, a to prostredníctvom rôznych foriem podania. Prvou bude odborná prednáška v severnej bašte, kde odborná pracovníčka múzea Mgr. Ivana Janáčková porozpráva o móde z prelomu 19. a 20. storočia.
Druhou bude samostatná prehliadka Saly terreny (miestnosť č. 321), najkrajšej barokovej miestnosti na hrade. Pri orientácii v miestnosti bude nápomocný pracovný list – ,,Sala terrena. Sala - čo???“. Taktiež si bude návštevník môcť prezrieť jedno hradné krídlo, kde bude sledovať krásu predmetov vystavených v priestore. Na tejto trase stretne kurátora Mgr. Jozefa Tihányiho, ktorý predstaví zreštaurované drevené obloženie Rokokového salóna (miestnosť č. 404). Pánskej móde sa bude venovať Horná hala (miestnosť č. 401), ktorá sa zameria na jednu, konkrétnu kategóriu pánskeho oblečenia – uniformu.
,,Trhákom“ večera bude módna prehliadka v Rytierskej sále (miestnosť č. 402). Návštevník uvidí jednotlivé kostýmy oblečené priamo na modeloch a modelkách. Okrem toho, že kostýmy budú predstavené v ich historicko-geografických a sociálnych súvislostiach, návštevník bude môcť vidieť jednotlivé šaty, ako vyzerali vo svojej prirodzenosti – ,,oblečené v pohybe“.

Tlačová správa v PDF

 

Špecifiká akcie:

Módna prehliadka

 

Vstupné:

Dospelí 2 € / zľavnené 1 €

 

Informácie:

Tel.: 033/ 690 58 08

E-mail: objednavky-mck@snm.sk, michal.kovacik@snm.sk

Kontaktná osoba: Michal Kovačik

Web: www.hradcervenykamen.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu

 

www.muzeum.sk