SNM - Múzeum Slovenských národných rád
Myjava

 

Miesto konania akcie: Múzeum SNR, Štúrova ulica 2, 907 01 Myjava

 

Dátum a čas konania akcie: 16.05.2009

 

Stručná charakteristika akcie:

Aktuálna výstava: Obrazopis sveta objektívom Milana Rastislava Štefánika
Výstava predstavuje Milana Rastislava Štefánika ako cestovateľa a fotografa. Na približne 100 dosiaľ nezverejnených fotografiách je možné vidieť svet nie tak dávno minulý, tak ako ho videl sám Milan Rastislav Štefánik. Fotografie sú predstavené aj v rovnomennej knihe z vydavateľstva Osveta. Súčasťou výstavy je aj mapa, ktorá najlepšie dokumentuje jeho cesty a poskytuje tak najlepší prehľad krajín, ktoré navštívil. Výstava je doplnená o predmety, ktoré si Milan Rastislav Štefánik doniesol zo svojich ciest. Návštevník tak môže vidieť exotické predmety z rôznych kútov sveta. Mimoriadne zaujímavé sú napríklad kultové predmety z Tahity, ako napríklad obradové veslá. Cenná je kolekcia šperkov z Turkestanu. Súčasne je vystavený aj tropický odev, v ktorom Milan Rastislav Štefánik podnikal svoje cesty. Zároveň je si môžu návštevníci pozrieť aj fotoaparáty, ktorými boli urobené unikátne fotografie.

Sprievodné podujatia:
Expozícia M.R.Štefánika v Košariskách
POĎME HĽADAŤ SÚHVEZDIA
- podujatie pripravené ku Dňu múzeí a galérií, počas ktorého je pre deti a verejnosť pripravené prenosné planetárium Starlab, pozorovanie Slnka, možnosť zúčastniť sa astronomickej prednášky a v prípade priaznivého počasia vo večerných hodinách pozorovanie Mesiaca a nočnej oblohy.
Podujatie je pripravené v spolupráci s Tekovskou hvezdárňou Levice.

Múzeum Slovenských národných rád Myjava
- netradičná večerná prehliadka múzea pri svetle lampáša, umocnená rozprávaním zaujímavých príbehov zo života významných osobností slovenských dejín
- počas celého dňa budú k dispozícii multimediálne programy na PC – Osobnosti slovenských dejín

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

riadne vstupné podľa platného cenového výmeru

 

Informácie:

Tel.: 0918 905 0925

E-mail: alena.petrakova@snm.sk

Kontaktná osoba: Alena Petráková

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu

 

La Nuit des musées - 16.05.2009