SNM - Múzeum Betliar
Betliar

 

Miesto konania akcie: kaštieľ v Betliari

 

Dátum a čas konania akcie: 16.05.2009, 10.00 - 24.00

 

Stručná charakteristika akcie:

Hrad Krásna Hôrka:
11.00 - Módna prehliadka historických kostýmov z dielne študentov z Kežmarku
12.00 - Módne žurnály v minulosti (prednáška o módnych časopisoch v zbierkach SNM – Múzea Betliar spojená s prehliadkou)
Od 21.00 - pozorovanie hviezd na hrade

Po celý deň čakajú na návštevníkov netradičné prehliadky hradu s lektormi v historických kostýmoch, maľovanie na tvár a detský kútik s balónikmi, farbičkami a loptami; tajomný hradný rytier, ktorý prenasleduje a straší návštevníkov hradu; predaj koláčikov a praclíkov a živá socha – bronzová hradná pani so štekajúcim psíkom.

Kaštieľ v Betliari:
14.00 - Vernisáž výstavy Módne hity minulosti s podtitulom K dejinám módy a odievania v 17. – 19. storočí vo Výstavných priestoroch
14.30 - Módna prehliadka historických kostýmov z dielne študentov z Kežmarku
16.00 - Vernisáž výstavy Svetom módy – ukážky historických kostýmov z dielne Zuzany Szarkovej z Trstíc v priestoroch kaštieľa
16.30 - Módne žurnály v minulosti (prednáška o módnych časopisoch v zbierkach SNM – Múzea Betliar spojená s prehliadkou)

Po celý deň si návštevníci môžu vychutnať netradičné prehliadky kaštieľa so sprievodom harfy v historických kostýmoch, maľovanie na tvár a detský kútik s balónikmi, farbičkami a loptami; predaj koláčikov a praclíkov; živá socha – strieborný anglický elegán v cylindri; ukážky tradičných remesiel a predaj remeselníckych výrobkov.

Pozvánka v PDF

 

Špecifiká akcie:

 

Vstupné:

 

Informácie:

Tel.: 058/ 798 31 18

E-mail: betliar@snm.sk

Kontaktná osoba: Lenka Bischof

Web: www.snm.sk

 

Informácie o múzeu/galérii na Muzeum.SK

 

««« Návrat na hlavnú stranu

 

La Nuit des musées - 16.05.2009