Noc múzeí a galérií 2008 v Bratislave

 

Základné informácie / Podrobný program / Kde a ako nás nájdete

 

Informácie o vyhodnotení súťaže nájdete nižšie v časti Súťaž...

 

Dopravný podnik BratislavaPri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí sme opäť, už po štvrtý raz, pre vás pripravili jedinečnú možnosť navštíviť expozície a výstavy bratislavských múzeí a galérií. Opäť všade s bohatým sprievodným programom pre malých aj veľkých.

Na 27 rôznych miestach Bratislavy máte možnosť v tento deň navštíviť vyše 60 rôznych expozícií a výstav múzeí a galérií, ktorých prehliadka bude sprevádzaná výkladom pracovníkov múzea/galérie, alebo výkladom samotného kurátora. Návšteva múzeí/galérií bude spestrená temer 100 rôznymi sprievodnými aktivitami - špeciálnym programom podujatia.

Pripravené sú aktivity pre deti a mládež (tvorivé dielne, súťaže), náučno-zábavné podujatia pre celú rodinu (koncerty, premietanie, exkurzie do depozitárov), odborné podujatia pre náročnejších (kurátorský sprievod, prednášky) a mnoho iného.

Hneď zrána môžete začať túru po našich expozíciách a výstavách, ktoré ste nemali počas roka čas navštíviť. V doobedňajších hodinách sú pripravené najmä programy pre deti, ktoré sa v tento deň stanú prírodovedcami, archeológmi, odborníkmi na umenie, či samotnými umelcami počas tvorivých dielní. Pre starších sú pripravené sprievody na výstavách, premietanie filmov a dokumentov, ochutnávka vín, koncerty od vážnej po modernú hudbu, ale aj tvorivé dielne a workshopy pre dospelých. Obľúbené tradičné oceňovanie umeleckých diel odbornými pracovníkmi nebude vynechané ani tento rok. Rovnako tak jazda na parnom rušni, či tajuplná prehliadka antropologického depozitára. Medzi zaujímavé programy patrí aj aukcia fotografií, rockový koncert, či módna prehliadka.

Bratislavská Noc múzeí a galérií prebieha v rámci celoslovenskej Noci múzeí a galérií, kedy do podujatia bude zapojených na celom Slovensku viac ako 60 múzeí a galérií, ktoré sprístupnia viac ako 300 expozícií.

Pozývame vás stráviť nevšedný deň, večer a noc...v Bratislave.

Tešíme sa na Vás!

 

STAČÍ RAZ ZAPLATIŤ

Počas podujatia bude platiť do múzeí/galérií opäť jednotné, zvýhodnené vstupné, ktoré zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma. K vstupenke s mapkou múzeí a galérií dostanete aj program podujatia, ktorý si môžete stiahnuť aj zo stránky.

 

VSTUPNÉ

- 80 Sk
- zľava pre deti, študentov a dôchodcov: 40 Sk
- rodinné vstupné: 120 Sk

___________________________________________________________________________________

 

SÚŤAŽ

Po navštívení múzeí a galérií, ktoré vás svojou ponukou zaujmú a po zozbieraní minimálne troch rôznych pečiatok a po vhodení ústrižku s adresou a pečiatkami do boxu v pokladni múzea či galérie..

V týždni po skončení podujatia prebehne losovanie. Po zlosovaní budú výhercovia uverejnení na tejto web stránke.

 

Ceny do súťaže venovali zapojené múzeá a galérie a partneri podujatia.
Súťažiť budete o voľné vstupenky, darčekové balíčky, DVD a CD súvisiace s činnosťou múzeí a galérií, publikácie, predplatné časopisov...

 

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE

Dňa 20. 5.2008 prebehlo za účasti generálneho riaditeľa Slovenského národného múzea PhDr. Petra Marákyho žrebovanie výhercov súťaže, ktorá sa konala pri príležitosti podujatia Noc múzeí a galérií 2008 v Bratislave. Súťažiaci sa mohli zapojiť do žrebovania o ceny od múzeí, galérií a partnerov podujatia (ČSOB, T-mobile, ŽSR, Slovart) po tom, čo zozbierali minimálne 3 pečiatky múzeí a galérií.

Výhercov budeme kontaktovať.

V mene organizátorov podujatia všetkým srdečne blahoželáme!

Katarína Galková, Bratislava
Egon Krák, Bratislava
Losovanie výhercov prebehlo za účasti generálneho riaditeľa SNM Petra MarákyhoMarta Koleničová, Stupava
Martin Rybanský, Bratislava
Matej Ondovčík, Bratislava
Martin Pašiak, Tisovec
Miroslava Šinolá, Bratislava
Rastislav Gazárek, Bratislava
Jarka Miklášová, Bratislava
Ondrej Vrbjar, Bratislava
Mercedes Peltzer, Bratislava
Zoltán Takácz, Rovinka
Jana Pirošková, Bratislava
Anna Čechvalová, Bratislava
Georgína Molnárová, Nové Zámky
Jana Švirecová, Bratislava
Mária Štelmáková, Bratislava

 

 

Údaje o múzeách v Bratislave pripravila Jana Chrappová,
Odd. prezentácie a marketingu. Slovenské národné múzeum.

 

 La Nuit des musées - 17.05.2008