Pamiatky na Slovensku

 

Pre vyhľadanie podľa mesta / obce, alebo kraja kliknite sem.

A - Z

Archa LOCUS ( Liptovské) Sliače

Archeologická expozícia LM na hrade Liptov

Archeoskanzen LM Liptovská Mara - Havránok

Banícky dom LM Vyšná Boca

Čiernohronská železnica Čierny Balog

Čierny Orol NKP LM Liptovský Mikuláš

Dom ľudovej kultúry (Múzeum Bošáckej doliny) Bošáca

Dom ľudového bývania VMGA Matúškovo

Dom ľudového bývania NM Šaľa

Dom ľudového bývania VMGA Veľké Úľany

Dom ľudového bývania a kováčska vyhňa Veľký Lom

Habánsky dom vo Veľkých Levároch

Hámor STM v Medzeve

Historická lesná úvraťová železnica KM Vychylovka

Kováčska vyhňa STM Moldava nad Bodvou

Krypta vojakov z Prvej svetovej vojny v Osadnom

Maša - Expozícia baníctva a hutníctva Liptovský Hrádok

Mauzóleum Andrášiovcov SNM-MB Krásnohorské Podhradie

Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota - Poprad

Mohyla gen. Milana Rastislava Štefánika na Bradle

Národný cintorín SNLM Martin

Národná kultúrna pamiatka Kalište

Nitrianska poľná železnica SPM Nitra

Oravská lesná železnica Tanečník, Oravská Lesná

Pamätná izba Andreja Kmeťa Bzenica

Pamätná izba Boženy Slančíkovej-Timravy Ábelová

Pamätná izba Frica Kafendu Mošovce

Pamätná izba Ivana Krasku BM Piešťany

Pamätná izba Jána Hollého Madunice

Pamätná izba Jána Jessenia Turčianske Jaseno

Pamätná izba Jána Palárika Raková

Pamätná izba Jána Palárika Majcichov

Pamätná izba Jána Smreka Melčice-Lieskové

Pamätná izba Jonáša Záborského Záborie

Pamätná izba Jozefa Miloslava Hurbana v Hlbokom

Pamätná izba Kláštor pod Znievom

Pamätná izba Kristíny Royovej Stará Turá

Pamätná izba Ľudmily Podjavorinskej TNM Bzince pod Javorinou

Pamätná izba Mateja Bela Očová

Pamätná izba Michala Miloslava Hodžu Rakša

Pamätná izba Pavla Dobšinského Slavošovce

Pamätná izba Rudolfa Jašíka Turzovka

Pamätná izba Sama Chalupku Horná Lehota

Pamätná izba Samuela Štúra a Jozefa Ľudovíta Holubyho Lubina

Pamätník Ludwiga van Beethovena SNM-HudM Dolná Krupá

Pamätník SNP Nemecká

Pamätný dom akademika Jura Hronca Gočovo

Pamätný dom Jozefa Gregora Tajovského v Tajove

Pamätný dom Jozefa Ľ. Holubyho a Ľudovíta Riznera Zemianske Podhradie

Pamätný dom Juraja Fándlyho Naháč

Pamätný dom Kálmána Mikszátha MKM-SNM Sklabiná

Pamätný dom Pavla Jozefa Šafárika Kobeliarovo

Považská lesná železnička LM Liptovský Hrádok

Prvé slovenské gymnázium Revúca

Rímske lapidárium PODM Komárno

Rímsky vojenský tábor Iža

Rodný dom Jána Hollého ZHM Borský Mikuláš

Rodný dom Juraja Langsfelda Sučany

Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka TNM Uhrovec

Rodný dom Vladimíra Clementisa Tisovec

Roľnícky dom a dvor LM Vlkolínec

Rotunda svätého Juraja v Skalici

Schaubmarov mlyn Pezinok

Skalné obydlia TML Brhlovce

Slovenský Betlehem Rajecká Lesná

Solivar pri Prešove

Strážna veža Rožňava

Veľmožský dvorec BM na Kostolci v Ducovom

Vodný kolový mlyn VMGA Jelka

Vodný kolový mlyn VMGA Tomášikovo

Vodný mlyn TML Bohunice

Vodný mlyn Kolárovo

Vodný mlyn ZOM Dunajský Klátov

 

 

Informácie aktualizujeme priebežne a vyhradzujeme si právo na ich zmenu!